Śmieci pod kapliczką. Mieszkańcy są oburzeni

Autor: 18.05.2018 Nr: 20/2018
Sołtys wsi Elżbieta Sobala przypilnuje, aby śmieci zostały posprzątane.
Sołtys wsi Elżbieta Sobala przypilnuje, aby śmieci zostały posprzątane.

– W Gorzycach, 100 metrów od nowego placu zabaw, 10 metrów od figurki Matki Bożej w lasku, obok płotu lecznicy dla zwierząt, dwie rodziny urządziły sobie prywatne wysypisko śmieci. Te rodziny nie posiadają koszy na śmieci, drobne odpady podrzucają swoim sąsiadom, a grubsze gdzie się da i tak od lat – zaalarmował nas Czytelnik w liście skierowanym do Redakcji.

Gorzyce:

 

 

W lokalizacji wskazanej przez anonimowego Czytelnika porzucone zostały stare opony od roweru, szklane i plastikowe butelki, eternit i inne drobne śmieci. Przez wskazany lasek przebiega ścieżka. To skrót, którym mieszkańcy chodzą i jeżdżą rowerami. Obcy musieliby się pofatygować, aby tu dotrzeć, więc podejrzenia padają na miejscowych. Kto je tu przyniósł? Czytelnik wskazuje na dwie, mieszkające nieopodal rodziny. Czy to one?

Nie mamy kosza, ale mamy czarne worki na śmieci i tam je składujemy. Worki na śmieci segregowane też mam. Proszę, mogę pokazać. Opłaty też reguluję na bieżąco, mój sąsiad też. Nie wiem, skąd te pomówienia. Ja sama nieraz z placu zbieram papierki – mówi kobieta.

   Mieszkańcy domu obok lasu mają podejrzenia, kto mógł na nich naskarżyć. I wyjaśniają, skąd mogły wziąć się te pomówienia.

Niedawno tam sprzątałem, dogadałem się z naszym radnym, że w zamian za to, mogę zabrać stamtąd gałęzie ze ściętych drzew. Niedawno ktoś te śmieci znowu porozrzucał, roztłukł butelki i znów zbieraliśmy je razem z dziećmi – tłumaczy mężczyzna. – Bliżej mam do drogi wynieść śmieci w dniu odbioru, niż targać je do lasu – dodaje.

   Wersję mieszkańca potwierdza radny Leszek Flak.

Zleciłem posprzątanie i osobiście dopilnuję, żeby śmieci zostały wywiezione. Nie wiem, dlaczego tak trudno nauczyć ludzi kultury – zastanawia się.

   Sołtys wsi Elżbieta Sobala także obiecała temat przypilnować. Wraz z radnym postarają się również o to, by pojawiły się nowe kosze wzdłuż drogi od sklepu do WDK.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane