Kielce świętowały w Przeworsku

Autor: ts 18.05.2018 Nr: 20/2018

PIŁKA RĘCZNA – II LIGA MĘŻCZYZN: Zwycięstwo akademików z Kielc w Przeworsku dało im awans do I ligi. Nasz zespół próbował walczyć, ale rywale okazali się zbyt silni.

SPR Orzeł Przeworsk - AZS UJK Kielce 23-34 (12-18)

Orzeł: Gromy, Król – Kozdroń 1, Jagiełło 3, Gancarz, Sowa, Kuras 4, Kornafel 1, Rybak 3, Świerk 1, Wnęk 8, Pilek 1, Jaśkowiec 1.

Kary 4 i 4. Widzów 100.

Wbrew pozorom gospodarze trochę się stawiali. Po 6 minutach wygrywali nawet 5-3, a po 11 minutach remisowali z liderem. Końcowe fragmenty pierwszej połowy należały jednak do przyjezdnych. Kielczanie poprawili szyki w defensywie i szybko zbudowali przewagę. Wydawało się, że Orzeł już się nie pozbiera, ale nasz zespół nie zamierzał się poddawać. Gonił wynik i zmniejszył dystans do 4 goli, a goście wyraźnie się przestraszyli. Dobra gra przeworskiej ekipy podziałała na nich mobilizująco. Znowu wzięli się do roboty i znowu odjechali naszym. Po meczu był szampan i śpiewy. AZS awansował na kolejkę przed końcem sezonu.

POZOSTAŁE WYNIKI: VIVE II Kielce - Padwa Zamość 28:29 (16:13); SMS Kielce – Wisła Sandomierz 31:27 (15:12); MOSiR Bochnia - Politechnika Świętokrzyska 31:23.

1.           UJK    13       32       388-319

2.           MOSiR           13       28       415-354

5.           Padwa           13       27       337-339

3.           WIsła  13       26       393-343

4.           VIVE II            13       14       345-351

6.           Politechnika  13       11       322-355

7.           Orzeł   13       9          352-413

8.           SMS   13       9          326-406