Bulwary na etapie koncepcji

Autor: Erka 25.05.2018 Nr: 21/2018
Jedna z koncepcji zagospodarowania nadsańskich bulwarów
Jedna z koncepcji zagospodarowania nadsańskich bulwarów

Budowa bulwarów na nabrzeżu Sanu weszła w pierwszą fazę, czyli tworzona jest koncepcja, jak mają wyglądać. To już kolejne podejście do zagospodarowania brzegu rzeki na potrzeby rekreacyjne. 470 mieszkańców Jarosławia, którzy wzięli udział w konsultacjach dotyczących bulwarów w znacznej większości wypowiedziało się za ich utworzeniem. 

Według planów projektanta w skład bulwarów weszłoby boisko do siatkówki zwykłej i plażowej oraz do koszykówki, miejsce do wędkowania, stoły do gry w ping-ponga, stoliki do gier, skatepark. Projektowana jest piaszczysta plaża, stojaki rowerowe, ławki, parasole i leżaki plażowe oraz altana z miejscem na grill. Byłoby też miejsce na scenę i amfiteatr terenowy, ścieżkę edukacyjną, parkingi, place campingowe, regały na kajaki, pawilony magazynowe, sanitarne, ze sprzętem wodnym.

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch zapewnia, że uwagi przekazane w konsultacjach zostaną wzięte pod uwagę pod warunkiem, że nie będą kłócić się z uwarunkowaniami obwiązującym na obszarach Natura 2000 i terenach zalewowych.

Komentarze
Popularne
Komentowane