Dwa dni doskonałej zabawy

Autor: bk 25.05.2018 Nr: 21/2018
Dwa dni doskonałej zabawy

Lotnicze atrakcje w sobotę i liczne koncerty w niedzielę. Tak wyglądały tegoroczne Dni Gminy Chłopice, które samorząd zorganizował po raz pierwszy w swojej historii. Impreza przyciągnęła do Łowiec i Chłopic prawdziwe tłumy mieszkańców.

Pierwszy dzień Dni Gminy (sobota, 19 maja) połączony był z obchodami zbliżającego się święta najmłodszych. W tym roku Gmina zorganizowała Lotniczy Dzień Dziecka z licznymi atrakcjami nawiązującymi do tej niezwykle efektownej dziedziny. Najmłodsi podziwiać mogli pokaz sprzętu lotniczego oraz przelot samolotu nad boiskiem sportowym w Łowcach, gdzie odbywała się impreza.

   Dzieci, i ich opiekunowie z bliska przyjrzeć się mogli szybowcowi Pirat, a także spróbować swoich sił w symulatorze lotu.

   Poza lotniczymi atrakcjami, na najmłodszych czekało, tradycyjnie dla Gminnego Dnia Dziecka w Chłopicach, dmuchane miasteczko ze zjeżdżalniami i ścianką wspinaczkową.

   Tego dnia mieszkańcy wysłuchać mogli także koncertu Patryka Burego, który ze swoim launch padem wystąpił w konkursie „Masz Talent”. Wieczorem najmłodsi bawili się podczas zorganizowanej specjalnie dla nich dyskoteki.

   Drugi dzień imprezy stał pod znakiem koncertów znanych i lubianych zespołów. Na scenie w Chłopicach pojawili się m.in.: zespoły Black Diamond, Reegea Gang System oraz gwiazda wieczoru zespół Milano. Mieszkańcy sprawdzili się w konkursie wiedzy o Gminie Chłopice, a o patriotyczny nastrój, związany z przypadającą na bieżący rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zadbał Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław”.

   Gospodarz Gminy Chłopice - wójt Andrzej Czyż, który zaprosił mieszkańców na tegoroczne Dni Gminy podkreślał, że ich celem jest nie tylko relaks i dobra zabawa. Impreza ma przede wszystkim pozwolić na integrację społeczności gminy i budowanie wspólnych, pozytywnych relacji. Pozwalając przy tym na rozwój kultury i budowę charakteru samorządu.

Komentarze
Popularne
Komentowane