„Środy w starym kinie”. Obejrzyj film w muzeum

Autor: ek 25.05.2018 Nr: 21/2018
W każdą środę, w muzeum w Jarosławiu można obejrzeć projekcje filmowe powstałe w okresie międzywojennym.
W każdą środę, w muzeum w Jarosławiu można obejrzeć projekcje filmowe powstałe w okresie międzywojennym.

Projekcje filmowe, wystawy plenerowe, a także wydanie okolicznościowych „Jarosławskich kart niepodległościowych” to propozycja, jaką przygotowało Muzeum w Jarosławiu, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muzeum w Jarosławiu w ramach programu Województwa Podkarpackiego Niepodległa: wczoraj, dzisiaj, jutro rozpoczęło realizację partnerskiego projektu pt. „Jarosławskie dla Niepodległej”.

– Jarosławskie dla Niepodległej to cykl wzajemnie uzupełniających się działań, służących promocji i upowszechnianiu historii Jarosławia, jak również całego powiatu. Chcemy przypomnieć mieszkańcom regionu nasze drogi do niepodległości – przybliżyć informacje o miejscach i wydarzeniach oraz sylwetki ludzi (zarówno tych bardzo znanych, jak i już praktycznie zapomnianych), którzy wywarli istotny wpływ na losy miasta, powiatu i kraju – mówi Łukasz Zagrobelny, dyrektor muzeum.

   W ramach działań projektowych przewidziano, m.in. cotygodniowe, środowe spotkania z historią lokalną oraz projekcje filmów z okresu międzywojennego pod wspólnym tytułem

„W starym kinie”, które odbywać się będą zarówno we wnętrzach muzealnych, jak i na dziedzińcu Kamienicy Orsettich, a także wydanie okolicznościowych „Jarosławskich kart niepodległościowych”, czy stworzenie rocznicowej wystawy plenerowej poświęconej jarosławskim drogom do niepodległości.

   W środę, 16 maja w jednej z sal muzealnych wyświetlono pierwszą projekcję filmową pt. „Dwie Joasie” w reżyserii M. Krawicz. Seans poprzedził wykład Zofii Kostki-Bieńkowskiej, która przybliżyła zebranym historię jarosławskiego kina.

   Obecnie projekcje filmowe odbywają się w każdą środę o godzinie 18.00 w sali muzealnej. Wstęp bezpłatny. Od czerwca kino plenerowe zagości na dziedzińcu Kamienicy Orsettich, a seanse wyświetlane będą  również w każdą środę, o godzinie 21.00.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane