Palił się dom na Kruhelu

Autor: ek 25.05.2018 Nr: 21/2018
Na chwilę obecną budynek mieszkalny nie nadaje się do zamieszkania.
Na chwilę obecną budynek mieszkalny nie nadaje się do zamieszkania.

W nocy z 14/15 maja na ul. Kruhel Pełkiński w Jarosławiu doszło do pożaru domu. Ogień gasiło kilka zastępów strażackich. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do pożaru domu jednorodzinnego doszło w poniedziałek, 14 maja tuż po godzinie 23.00. Szczęśliwie, w jego wyniku nikt nie został poszkodowany. Mieszkańcy zdążyli opuścić budynek jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych. Z żywiołem walczyło osiem zastępów Straży Pożarnej. W akcji uczestniczyły 4 jednostki ratowniczo-gaśnicze KP PSP w Jarosławiu oraz 4 jednostki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z pobliskich miejscowości: Szówska, Pawłosiowa, Wólki Pełkińskiej i Radymna.

   Działania straży polegały na podaniu prądu wody na zajęte ogniem obiekty. Palił się budynek mieszkalny oraz inwentarski. Zagrożony był również znajdujący się w pobliżu budynek gospodarczy. Istniało spore prawdopodobieństwo, że ogień może się rozprzestrzenić.

– Spaleniu w znacznym stopniu uległ budynek mieszkalny oraz w całości budynek inwentarski. W budynku gospodarczym, sąsiadującym z budynkiem mieszkalnym nadpalonych zostało kilka desek – informuje bryg. Zygmunt Jasiłek, z-ca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

   Przyczyny pojawienia się ognia pozostają nieznane. Akcja ratownicza trwała około trzech godzin. Na miejscu obecne było również pogotowie gazowe, energetyczne oraz policja. Pomocy udzielali również sąsiedzi, jednak żywioł był tak silny, że ciężko było go opanować. Na chwilę obecną budynek mieszkalny nie nadaje się do zamieszkania, konieczna była bowiem rozbiórka dachu. Pogorzelcy zmuszeni byli zatrzymać się u rodziny. Pożar zakwalifikowano jako średni.

 

Komentarze
Popularne