Jagiełło znów gościł w Przeworsku

Autor: 25.05.2018 Nr: 21/2018
Premiera spektaklu zgromadziła licznie publiczność.
Premiera spektaklu zgromadziła licznie publiczność.

14 maja na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku premierę miała kolejna sztuka Teatru „U Julka” pod tytułem „Królowie ponad miarę swoich czasów”. Spektakl został przygotowany z okazji 625 rocznicy nadania Przeworskowi praw miejskich.

Akcja sztuki toczy się w średniowiecznej osadzie Przeworsko, podczas nadawania jej praw miejskich przez króla Władysława Jagiełłę. Pomysł na tego rodzaju przedstawienie zrodził się jeszcze podczas powstawania teatru w bibliotece i miał być swoistym prezentem dla miasta z okazji 625 rocznicy jego powstania – mówi Henryk Prochowski, dyrektor biblioteki i założyciel teatru.

   Historia ukazana w sztuce jest prawdziwa. Mimo powagi tematu, została napisana lekko i z dużą dawką humoru. W sztuce zagrali: Magdalena Jakubiec, Wiesław Kwiatkowski, Jolanta Lepa, Henryk Prochowski, Radosław Superson, Tomasz Kojder, Witold Adrian, Wacław Pieczek, Sławomir Michno, Anna Piekło, Barbara Bar, Dorota Szpytma, Renata Żyła i Radosław Uliszak. Scenariusz stworzyła i reżyserią zajęła się Agnieszka Wajda. Sztukę obejrzała szeroka publiczność, brawami dziękując za kolejny udany spektakl.

Komentarze
Popularne
Komentowane