Nowe przedszkole na Kraszewskiego

Autor: bk 25.05.2018 Nr: 21/2018
Nowe przedszkole na Kraszewskiego

Budynek Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu od stycznia jest siedzibą pierwszego miejskiego żłobka. Wkrótce znajdzie się w nim także miejsce na kolejne miejskie przedszkole, które przyjmie 80 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Budynek przy ul. Kraszewskiego, w którym mieściła się Szkoła Podstawowa nr 11 to dziś Radosny Zakątek dla najmłodszych mieszkańców Jarosławia. We wrześniu obok żłobka w budynku działalność prowadziło będzie także miejskie przedszkole.

– W chwili obecnej trwa opracowywanie dokumentacji projektowej na budowę nowego przedszkola. Prace budowlane mają zakończyć się w sierpniu. W połowie tego miesiąca ruszyć powinna rekrutacja mówi Hubert Ochmański, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia.

   W projekcie przewidziano wykonanie 5 sal przedszkolnych (dla 3-, 4-, 5- i 6-latków) oraz wykonanie dodatkowo sali doświadczania świata oraz sali ruchu i dotyku.

   Nie wiadomo na razie ile przygotowanie przedszkola będzie kosztowało, obecnie opracowywany jest kosztorys inwestorski.

   Wiemy za to, że planowany termin uruchomienia placówki to wrzesień tego roku. Znamy także koszty pobytu dzieci w miejskich przedszkolach. W ramach tzw. podstawy programowej dzieci uczęszczają do przedszkola bezpłatnie (do godz. 12.30). Każda kolejna godzina pobytu dziecka kosztować będzie 1 zł. Dodatkowo 5 zł wynosi dzienna stawka żywieniowa.

   Warto podkreślić, że z opłaty (1 zł za godzinę) za pobyt ponad podstawę programową zwolnione są dzieci posiadające Jarosławską kartę Dużej Rodziny.

   Nowe przedszkole dołączy do placówek działających obecnie na terenie miasta, do których uczęszcza w tym roku ponad 1 100 dzieci (809 w 33 oddziałach miejskich przedszkoli oraz 308 w 14 oddziałach działających przy szkołach podstawowych (tzw. zerówki).

Komentarze
Popularne