Nie tylko wysportowani, ale i uzdolnieni wokalnie

Autor: ek 25.05.2018 Nr: 21/2018
Uczniowie prezentowali znane i lubiane utwory solo jak i w duecie.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wzięli udział w Konkursie Piosenki Europejskiej „Rozśpiewana Europa 2018” zorganizowanym przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Wydarzenie zorganizowane zostało po raz pierwszy. Celem konkursu była popularyzacja, jak i wzbudzanie zainteresowania kulturą różnych krajów, a także kreowanie w świadomości młodych ludzi potrzeby obcowania z językiem obcym i muzyką. Konkurs został przygotowany przez Elżbietę Czwakiel i Beatę Łuków.

Zawodnicy zaprezentowali się na bardzo wysokim, jak i wyrównanym poziomie. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. W kategorii klas IV-VI  I miejsce zajęła Nikola Dryś (SP nr 10), II – Weronika Trojanowska (SP 10), III – Szymon Argasiński (SMS).

W kategorii klasy VII oraz II i III gimnazjum na I miejscu uplasowały się Natalia Seremak i Martyna Cena (SP nr 2), II – Weronika Pieszko (SP nr 2), a na III – Emilia Umińska (SP nr 2). Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez dyrekcję placówki.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego funkcjonuje w Jarosławiu od trzech lat. W placówce mieści się szkoła podstawowa i gimnazjum.