Mają nowego sołtysa

Autor: 25.05.2018 Nr: 21/2018
Katarzyna Ochyra-Domino – nowa pani sołtys Gwizdaja.
Katarzyna Ochyra-Domino – nowa pani sołtys Gwizdaja.

Jest młoda i ma chęci do działania. Katarzyna Ochyra-Domino została nowym sołtysem wsi Gwizdaj w gminie Przeworsk.

Poprzedni sołtys Antoni Paliński został odwołany końcem ub. roku. Miało to związek z planami budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, na którą mieszkańcy nie chcieli się zgodzić i nie widzieli w tej kwestii nici porozumienia z dawnym gospodarzem.

Początkowo do wyborów stanęło dwóch kandydatów, ale jeden z nich się wycofał. W związku z tym, komisja wyborcza zdecydowała, by wyborów nie przeprowadzać i powołać na to stanowisko jedyną kandydatkę.

   Katarzyna Ochyra-Domino zapowiada, że będzie dbała o interesy mieszkańców i miała pieczę nad realizowanymi we wsi inwestycjami.

Zależy mi na lepszym informowaniu mieszkańców o wszystkich ważnych sprawach. Myślę także, że z nowo wybraną Radą Sołecką stworzymy sprawny zespół i zacieśnimy współpracę z radnymi gminnymi oraz Urzędem Gminy, celem skuteczniejszego rozwiązywania problemów naszych mieszkańców – mówi nowa sołtyska.

   Obiecuje też dbać o dobry wizerunek wsi i godnie reprezentować lokalną społeczność. Ma ze sobą zaplecze osób, które zadeklarowały się ją wspierać we wszystkich inicjatywach. Jest otwarta na wszelkie propozycje i pomysły, każdego chętnie wysłucha i w miarę możliwości pomoże. Pierwsze pomysły? Jest ich trochę.

 – Mam marzenie, żeby na początek we wsi stworzyć miejsce przyjazne rodzinom, miejsce spotkań, odpoczynku i rekreacji. Chcielibyśmy też utworzyć u nas ścieżki rowerowe i jeśli tylko pojawi się taka możliwość, zrobimy wszystko, aby takowe właśnie powstały – kończy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane