Święto bibliotek

Autor: 25.05.2018 Nr: 21/2018
Bajki Kornasiewicza zgromadziły mnóstwo zainteresowanych czytelników z gm. Tryńcza.
Bajki Kornasiewicza zgromadziły mnóstwo zainteresowanych czytelników z gm. Tryńcza.

Z okazji Tygodnia Bibliotek odbywającego się w tym roku pod hasłem „Do(wolność) czytania”, MBP w Przeworsku i GBP w Tryńczy przygotowały szereg atrakcji dla czytelników.

W Przeworsku dla najmłodszych zorganizowano zajęcia plastyczne, czytelnicze, warsztaty „Jak powstaje książka?”, dla starszych natomiast wykłady i wiele innych. Tygodniowi bibliotek towarzyszyły dwie wystawy: „Artyści w bibliotece” – autorska Ewy Kurasiewicz oraz „Spacerkiem po dawnym Przeworsku” przygotowana przez Renatę Curzytek i Bogumiłę Jarosz. Na wciąż czynnej wystawie można oglądać zdjęcia Przeworska, głównie z lat siedemdziesiątych XX w.

   W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tryńczy i filiach odbyło się kilka ciekawych spotkań z poetą i bajkopisarzem Stanisławem Kornasiewiczem oraz spotkanie autorskie dla dorosłych czytelników – z członkami Klubu Poetów Podkarpacia „Perły” Zdzisławą Giżą i Jerzym Welcem. Ponadto chętne dzieci zaproszono do zwiedzania wystawy zabawkarskiej w Galerii „Pod Aniołem” połączonej z warsztatami edukacyjnymi zdobienia i malowania drewnianych zabawek.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane