Agro-Targi coraz bliżej

Autor: bk 01.06.2018 Nr: 22/2018
Organizatorzy i wspierający targi samorządowcy zapraszali wszystkich na 9 i 10 czerwca do Skołoszowa.
Organizatorzy i wspierający targi samorządowcy zapraszali wszystkich na 9 i 10 czerwca do Skołoszowa.

Ponad 100 wystawców z branży rolniczej z całej Europy i dziesiątki tysięcy spodziewanych odwiedzających z Polski i Ukrainy. Tak wyglądać mają międzynarodowe Agro-Targi Wschód, które już za kilkanaście dni odbędą się na terenie naszego powiatu.

W weekend 9-10 czerwca na terenie Skołoszowa (obok węzła autostrady A4) odbędzie się druga edycja targów rolniczych, które przyciągnął rzesze wystawców i zwiedzających. W trakcie dwóch dni trwania imprezy odwiedzający zobaczyć będa mogli nie tylko stoiska ze sprzętem rolniczym i wszystkim co z rolnictwem związane.

   Jak podkreśla Staniasław Sawa, organizator targów impreza będzie także miejscem, gdzie zobaczyć będzie można sprzęt rolniczy w akcji, dzięki 7 hektarom pol pokazowych.

– Powiat Jarosławski to w przeważającej części powiat rolniczy – podkreśla Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. Dodając, że organizacja takiej imprezy na naszym terenie bardzo cieszy i daje możliwość pokazania, jak nowoczesne jest dzisiejsze rolnictwo.

   O tym, jak ważne jest, aby rolnicy mieli możliwość zaobserwowania maszyn w akcji przekonywał Arkadiusz Artyszak, ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, który wspiera targi swą wiedzą i doświadczeniem.

   W zorganizowanej na terenie targów konferencji zapowiadającej wydarzenie, udział wzięli także wójtowie sąsiednich gmin (Orły oraz Żurawica), którzy wraz z gospodarzem Gminy Radymno Bogdanem Szylarem podkreślali, że organizacja dużej, międzynarodowej imprezy na naszym terenie to także doskonała promocja nie tylko dla tutejszych samorządów, ale także dla całego podkarpacia.

   Zapraszając na II Agro-Targi Wschód organizatorzy zapewniają, że wśród przygotowanych przez nich wystaw i atrakcji każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a impreza kierowana jest zarówno do dużych, jak i małych rolników oraz wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane