Chorzów ma sołtysa

Autor: bk 01.06.2018 Nr: 22/2018
Marek Rogus został sołtysm miejscowości Chorzów.
Marek Rogus został sołtysm miejscowości Chorzów.

Marek Rogus został nowym sołtysem wsi Chorzów, która od kilkunastu miesięcy nie miała swojego przedstawiciela. Sołtys podkreśla, że głównymi zadaniami jest poprawa bezpieczeństwa i dbanie o dobrą współpracę ze wszystkimi organizacjami wiejskimi w miesjcowości.

Marek Rogus od kilku kadencji był członkiem Rady Sołeckiej w Chorzowie. Niedawno zdecydował się jednak wziąć na siebie obowiązki gospodarza miejscowości i zgłosił swoją kandydaturę na funkcję sołtysa Chorzowa. Z racji, że pan Marek był jedynym kandydatem, obyło się bez głosowania mieszkańców, a mieszkaniec od 14 maja pełni funkcję sołtysa w niewielkiej miejscowości.

–  W miejscowości brakowało sołtysa – przyznaje pan Marek. –  A że mam doświadczenie w pracy w Radzie Sołeckiej, postanowiłem wziąć na siebie obowiązki i zgłosiłem się na tę funkcję – dodaje.

   Pan Marek ma 53 lata, jest żonaty i ma dwie córki. Na co dzień pracuje zawodowo, a także wraz z żoną prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo rolne i niewielką pasiekę.

   Mówiąc o swojej roli i najważniejszych celach, jako sołtysa podkreśla, że ważna jest poprawa widoczności na prowadzącej przez miejscowość drodze. Jest ona dość wąska i kręta, dobra widoczność jest tu więc bardzo ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców.

– Ważne jest także, abyśmy zadbali o odpowiednie utrzymanie czystości na terenie wsi. Mam także nadzieję, na dobra współpracę Rady Sołeckiej z pozostałymi organizacjami wiejskimi – mówi M. Rogus. Podkreślając, że choć miescowość jest niewielka, liczy bowiem ok. 280 mieszkańców, to organizacje takie jak KGW czy OSP działają prężnie, dbając o odpowiednie życie społeczności.

   Choć nowy sołtys pełni obowiązki niewiele bo ponad dwa tygodnie miał już okazję brać udział w szacowaniu strat łowieckich. Jak przyznaje, jest to nowe zadanie nie tylko dla niego, ale i dla wszystkich sołtysów. M. Rogus podkreśla, że wiąże się z tym problem braku pełnych informacji, na których można byłoby się oprzeć. Jednak podobnie, jak pozostali sołtysi, do których obowiązków od niedawna należy szacowanie start stara się wykorzystać swoje rolnicze doświadczenie, aby wypełnić powierzoną mu funkcję jak najlepiej.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane