Mieszkańcy alarmują: mostek zagraża bezpieczeństwu

Autor: 01.06.2018 Nr: 22/2018
Mostek na Szewni jest w fatalnym stanie. Zarządca obiecuje remont lada dzień.
Mostek na Szewni jest w fatalnym stanie. Zarządca obiecuje remont lada dzień.

– Dwa lata temu wyremontowali drogę z Chałupek do Jagiełły, a ten mostek został jaki jest. Tu dziura, tu szczelina, tam deskę dobiją, a tutaj odskoczy. Jak jedzie samochód, to jest wielkie łubu-du – irytuje się mieszkanka Chałupek. Alarmuje, że stan techniczny obiektu zagraża bezpieczeństwu mieszkańców i pozostałych użytkowników drogi.

Sprawa z mostkiem na rowie melioracyjnym w ciągu drogi powiatowej, trwa od kilku dobrych lat, a monitował ją jeszcze były sołtys wsi. Drewniany mostek nie jest już najnowszy, a mieszkańcy zgłaszali potrzebę jego generalnego remontu wielokrotnie.

Wierzyliśmy, że kiedy wyremontują nakładkę, jednocześnie uda się zrobić ten mostek, a tu cisza. Dzieci jeżdżą do szkoły rowerami, aż strach patrzeć. Żeby tylko nie doszło do jakiejś tragedii – podkreśla nasza Czytelniczka.

   Z uwagi na stan techniczny mostku, służby postawiły znaki ograniczające tonaż i prędkość przejazdu, ale w praktyce mało kto się do tych znaków stosuje. Jest też znak informujący o uszkodzonym moście, lecz kierowców szczególnie dużych samochodów nie skłania do zdjęcia nogi z gazu. Pędzą na złamanie karku.

– Niespełna miesiąc temu, w sobotni późny wieczór przyjechała do mnie policja, bo kierowca przejeżdżający tamtędy zaalarmował ich, że most na Szewni jest uszkodzony – tłumaczy Zdzisław Pawlak, sołtys wsi Chałupki-Gorliczyna Szewnia. – Miałem jako gospodarz wsi zainterweniować, więc zgłosiłem, gdzie trzeba. Byli, przybili nowe deski, a za dwa dni dosłownie znów miałem telefon, że deski wypadły. I znów dzwoniłem do zarządu. Dopóty naprawy będą doraźne, problem nie zniknie – zauważa.

   Zarządca drogi, na której znajduje się mostek, zdaje sobie sprawę z tego, że w przyszłości trzeba będzie przebudować cały obiekt, ale wszystko wiąże się z dużymi kosztami. Mimo to już teraz ma dobre informacje.

W najbliższym czasie, prawdopodobnie na początku czerwca po Bożym Ciele zostanie w całości wymieniona nawierzchnia mostku, jego pokład. Po ogłoszeniu robót zostanie zamknięta droga i wyznaczone objazdy – poinformował Ryszard Wiśniowski, zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku.

   Most znów będzie dostępny dla użytkowników jeszcze przed wakacjami.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane