Krystyna Kłoda damą Orderu Św. Stanisława

Autor: Erka 01.06.2018 Nr: 22/2018
Podstawa stowarzyszenia jest prezes Krystyna Kłoda i Piotr Kuchta pełniący funkcję skarbnika
Podstawa stowarzyszenia jest prezes Krystyna Kłoda i Piotr Kuchta pełniący funkcję skarbnika

- Mnogość zasług położonych na rzecz niepełnosprawnych i ubogich jest sensem jej życia -  tak Wielka Narodowa Kapituła Orderu Św. Stanisława uzasadnia uhonorowanie Krystyny Kłody, prezesa Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Jarosławiu Krzyżem Komandorskim Orderu Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

Order ustanowiony 253 lata temu przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wręczono jarosławiance 13 maja w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie. – Nie pokazujemy się. Nie jesteśmy medialni. Służymy niepełnosprawnym. To nasz cel – mówi K. Kłoda dodając, iż nie spodziewała się, że zostanie dostrzeżona i tak uhonorowana.

   Działające od 20 lat stowarzyszenie, którego prezesem od samego początku jest K. Kłoda, organizuje różnorodną pomoc niepełnosprawnym.  Prowadzi poradnictwo zawodowe, prawne i psychologiczne. Uczestnicy w organizowaniu rehabilitacji oraz prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Ponadto udziela pomocy niepełnosprawnym w zalezieniu się na rynku pracy organizując staże i współpracując z przedsiębiorcami. Dzięki niemu powstało pięć spółdzielni socjalnych. Cztery z nich funkcjonują na rynku do dzisiaj.

   Jako organizacja pożytku publicznego oferuje szeroki zakres pomocy, ale organizuje też zajęcia sportowe, rekreacyjne i kulturalne. Uhonorowanie K. Kłody jest, jak sama zaznacza, zauważeniem pracy wielu osób.

Komentarze
Popularne