„Dwójeczka” ma już 30 lat!

Autor: 01.06.2018 Nr: 22/2018
Występy artystyczne małych wychowanków.
Występy artystyczne małych wychowanków.

Od trzech dekad uczy, bawi i wychowuje. Przedszkole Miejskie nr 2 w Przeworsku świętowało 30 lat swojej działalności. Niezwykły, pełen radości i wzruszeń jubileusz, mający ocalić od zapomnienia cząstkę historii i ludzi, którzy ją tworzyli, obchodzony był uroczyście 25 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku.

30 lat wspólnej troski o wszechstronny rozwój dziecka w przyjaznej, bezpiecznej i twórczej atmosferze, gdzie najważniejsze są sprawy najmłodszych. Tamtego dnia padło wiele pięknych słów o przedszkolu, ludziach, którzy je tworzyli, pełnych pasji pedagogach i pierwszych absolwentach, którzy teraz z dumą przyprowadzają do „swojego” przedszkola własne pociechy, dając świadectwo o tej placówce. A za co uwielbiają je wychowankowie?

Panie w przedszkolu są fajne, mamy dużo zabawek, panie kucharki są miłe i dobrze nam gotują. I jest się z kim pobawić – rodzeństwo Emilka (4l.) i Kubuś Czyjt (6l.) z Przeworska nie mają chwili zawahania nad odpowiedzią. W podobnym tonie wypowiadają się inne maluszki.

   O tym, że dzieci świetnie się tutaj bawią i uczą, mówiły występy artystyczne wszystkich grup, przygotowane na tę wyjątkową uroczystość, a także specjalnie napisane na tę okazję wiersze. Maluchy zaprezentowały różne układy taneczne, śpiewały piosenki, pokazały pantomimę i wystąpiły w teatrzyku, a wszystko odgrywało się w pięknej scenerii. W części artystycznej talenty muzyczne zaprezentowali również absolwenci przedszkola.

   Sala zgromadziła licznie przybyłych absolwentów, byłych nauczycieli, pracowników, rodziców oraz zaproszonych na tę uroczystość gości, którzy byli świadkami historycznej chwili. Nie było końca wspomnień, wzruszeń, podziękowań i prezentów. Życzenia jubileuszowe na ręce dyrektora placówki Barbary Bujny złożyli m.in. burmistrz Leszek Kisiel i była dyrektor przedszkola Zofia Zawadzka.

   Wydarzenie już zapisało się na kolejnych kartach kronik, opatrzone fotografiami radosnych dzieci, wzruszonych rodziców i nauczycieli. Piszemy o nim również my na łamach „Gazety Jarosławskiej”, dziękując za zaproszenie na to wyjątkowe święto. Przedszkolakom życzymy radosnego zdobywania wiedzy, znakomitej zabawy, a nade wszystko kształtowania swojej osobowości, by wyrosły na mądrych i prawych ludzi.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane