Radość z boisk

Autor: 01.06.2018 Nr: 22/2018
Uczniowie miejscowej szkoły podziękowali w programie artystycznym za nowy obiekt.
Uczniowie miejscowej szkoły podziękowali w programie artystycznym za nowy obiekt.

20 maja w Rudce miała miejsce uroczystość otwarcia i oddania do użytku nowo wybudowanego kompleksu boisk.

W Szkole Podstawowej w Rudce nie ma sali sportowej, która pozwoliłaby w pełni rozwijać sportowe pasje uczniów. Dotąd taką salę zastępowało im przyszkolne boisko. Od teraz mogą cieszyć się dwoma nowymi – boiskiem trawiastym oraz wielofunkcyjnym, położonymi nieopodal szkoły. Obiekty będą służyły im nie tylko podczas zajęć lekcyjnych. Po lekcjach będzie to znakomite miejsce do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Praca burmistrza i wielu innych osób zaowocowała rozwojem bazy sportowej w naszej gminie, między innymi tego tutaj obiektu – dyrektor Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce Ewa Preizner-Rygowska podziękowała władzom za działania na rzecz rozwoju zainteresowań i aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz za nowe obiekty sportowe. – Boisko będzie służyć nie tylko uczniom naszej szkoły, ale i mieszkańcom całego sołectwa.

   Ceremonii przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Adam Woś z zaproszonymi gośćmi. W części artystycznej wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły. Zaraz po niej, na nowym boisku rozegrał się mecz pomiędzy rodzicami i dziećmi.

   21 maja oddane do użytku zostało również boisko w Wylewie. Na odbiór czekają następne – w Czerwonej Woli i Leżachowie.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane