Świętowali Dzień Dziecka

Autor: ts 01.06.2018 Nr: 22/2018
Świętowali Dzień Dziecka
Fot. J.Wrzuszczak

Wędkowanie, dobra zabawa i mnóstwo nagród, tak ubiegłą niedzielę spędziła grupa dzieci i ich opiekunów z terenu Jarosławia i okolic. Wędkarskie zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka na łowisku ZEK Wietlin zorganizował Zarząd Koła PZW „San” Jarosław, pod patronatem naszej Gazety.


- Dzieci tego dnia były najważniejsze , ale podziękowania należały się także sponsorom, dzięki którym hojnie można było obdarować każdego uczestnika. Wójtowi Gminy Laszki, firmom:  ELEKTRET Centrum Elektrycznemu z Limanowej, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” z Widnej Góry, Piekarni BAMAL z Pełnatycz, firmie ESSE Torby i druk ze Słupska, firmie ELKUR wyposażenie warsztatów samochodowych z Jarosławia oraz hurtowni sportowej  PROFI –SPORT z Jarosławia – mówi Andrzej Lusiński, prezes Koła „San”.Każde z dzieci podczas zapisów otrzymało paczkę z napojami i słodyczami, tak na dobry początek. Najmłodsi mogli także liczyć na pomoc medyczną, którą zapewniła pielęgniarka Małgorzata Staszków. Mali wędkarze podzieleni zostali na grupy: dziewczynki do lat 16, chłopcy do lat 12 i chłopcy od 12 do 16 roku życia. Zawody sędziowali

Tadeusz Siupik, sędzia główny i Janusz Hnat, kapitan sportowy. – Byłam pierwszy raz, ale często jeździłam z tatą i widziałam jak łowi – opowiada 10-letnia Ania z Wietlina. – To było fascynujące – dodaje 10 letnia Emilka z Jarosławia, która w zawodach także brała udział po raz pierwszy.

W każdej z kategorii do trzeciego miejsca przewidziano puchary, dla wszystkich medale, dyplomy a także spore ilości nagród: krzesełka wędkarskie, wędki, zestawy i gadżety wędkarskie, gry planszowe, przybory szkolne, koszulki, parasolki, a wszystko zapakowane w ekologiczne torby z nadrukiem logo Koła. W kategorii dziewczynek I miejsce zdobyła Kamila Kisiel, III miejsce przypadło Paulinie Staszków, III zaś Joannie Kość.  W kategorii młodszych chłopców I miejsce zdobył Dominik Wodzisz,  II Filip Kondracki, III Kacper Sawuła. W kategorii starszych chłopców I miejsce wywalczył Damian Sobień, II Bartłomiej Sereda  a III Przemysław Mil.

 

 

 

Komentarze
Popularne