Uczniowie z "Mechanika" będą praktykować w hucie szkła

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018
Od nowego roku przygotowujący się do zawodu technik automatyk będą mieli praktyki w wiodących firmach
Od nowego roku przygotowujący się do zawodu technik automatyk będą mieli praktyki w wiodących firmach
Fot. ZSTiO

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu rusza od nowego roku szkolnego nowy zawód technik automatyk, a dzięki umowie partnerskiej z Hutą Szkła O-I „Produkcja Polska” S.A. oraz Centrum Serwisowym Maszyn Sp. z o.o. i Tech-Met Zakład Usług Technicznych uczniowie będą odbywać praktyki w liczących się firmach. Wiodącym zakładem będzie huta.

 - Ideą takiego rozwiązania jest zapewnienie jak najwszechstronniejszych warunków do kształcenia praktycznego dla przyszłych uczniów nowo powstającego zawodu – technik automatyk, gdyż będą oni realizować zajęcia praktyczne w firmach wyposażonych w najnowocześniejsze technologie – komentuje podpisane porozumienie starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

 

- Największą zaletą takiego pionierskiego rozwiązania  jest możliwość kształtowania wiedzy i umiejętności zawodowych uczniów nie tylko w jednym zakładzie pracy, ale w trzech i to największych firmach regionu produkujących i eksploatujących automatykę przemysłową. Zajęcia praktyczne zorganizowane w ten sposób umożliwią uczniom w procesie kształcenia praktycznego poznanie wszystkich faz produkcji i eksploatacji urządzeń w szerokim spektrum dziedzin automatyki przemysłowej – przekonuje dyrektor ZSTiO Adam Tomaszewski.

 

Uczniowie mają szansę uczyć się zawodu i poznać specyfikę zakładu pracy bezpośrednio przy linii produkcyjnej. Taka forma sprzyja zdobyciu lepszego doświadczenia zawodowego i podnosi konkurencyjność absolwentów na rynku pracy.

Umowę podpisali: starosta jarosławski Tadeusz Chrzan, Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO w Jarosławiu, Andrzej Cena, prezes Zarządu O-I „Produkcja Polska” S.A., Tomasz Reizer, kierownik CSM oraz Józef Wróbel, właściciel ZUT TECH-MET.

Komentarze
Popularne