Staś przegrał z chorobą

Autor: bk 08.06.2018 Nr: 23/2018
Mimo dzielnej walki i pomocy wielu osób Stasiowi nie udało się wygrać z ciężką chorobą. Odszedł wczesnym ranem w niedzielę, 3 czerwca.
Mimo dzielnej walki i pomocy wielu osób Stasiowi nie udało się wygrać z ciężką chorobą. Odszedł wczesnym ranem w niedzielę, 3 czerwca.

Walczył dzielnie. Pomagała mu mama, rodzina i wiele osób poruszonych jego losem i zmaganiami z ciężką chorobą. Niestety. Nie udało się. W niedzielę, 3 czerwca półtoraroczny Staś zmarł.

O jego walce z  nieuleczalną chorobą, która znana jest jako Zespołem Leigha słyszeli chyba wszyscy. Rodzina i przyjaciele Stasia z całych sił starali się pomóc chłopcu. W pomoc chłopcu włączył się samorząd i wiele poruszonych historią chłopca osób. Wszyscy czynili starania i zbierali środki finansowe potrzebne do codziennej rehabilitacji oraz na wyjazd Stasia do Stanów, na eksperymentalną terapię, która miała dać nadzieje na normalne życie chłopca.

   Dziś już wiemy, że tego najważniejszego celu nie udało się osiągnąć. Staś zmarł wczesnym ranem w niedzielę, 3 czerwca. I choć żył bardzo ktrótko, zapamiętamy go jako małego, uśmiechniętego wojownika, który dzielnie walczył z nieuleczalną chorobą. Nie poddając się trudnościom i ucząc nas wytrwałości, pokory i pokazując jak wielki może być mały człowiek.

Komentarze
Popularne
Komentowane