Ruszył proces ojca, który wykorzystywał nastoletnią córkę

Autor: 08.06.2018 Nr: 23/2018

W Sądzie Okręgowym w Przemyślu końcem maja rozpoczął się proces mężczyzny, który przez kilka lat miał wykorzystywać seksualnie swoją nastoletnią córkę. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

W jednej z wsi w powiecie przeworskim wiedzą, że mężczyzny nie ma przynajmniej od kilku miesięcy i że jest w areszcie. O tym, co mogło dziać się w murach jego domu, wyłącznie plotkują. Najstarsza z piątki dzieci miała być wykorzystywana seksualnie przez ojca. Według śledczych, nawet długie lata.

Kto wie, co tam się wyprawiało. I to w miejscu, które powinno się kojarzyć z bezpieczeństwem – mówią. – Dziewczyna na pewno ukończyła już 20 lat i tutaj nie mieszka, wzięła ślub i wyprowadziła się. A w tej sytuacji chyba nie ma po co wracać, to raczej oczywiste.

   Ciężko im uwierzyć, że ta sytuacja naprawdę miała miejsce.

Ona zawsze była taka zaradna, pracowita i uczynna, złego słowa nie można powiedzieć – dodają.

   Sędzia Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu potwierdza, że proces w tej sprawie ruszył, ale nie przytacza opisu czynu, tłumacząc to szczególnym charakterem sprawy.

To przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Mężczyźnie grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności – ucina sędzia.

   Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami. Nie wiadomo czy mężczyzna przyznał się do zarzutów.

Komentarze
Popularne