Ukrainiec skrępował i pobił rodaka

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018
30-letniemu Ukraińcowi grozi do 5 lat więzien
30-letniemu Ukraińcowi grozi do 5 lat więzien
Fot. KPP Jarosław

We wtorek, 29 maja, patrol Straży Granicznej w okolicy ronda w Korczowej zauważył mężczyznę bez obuwia, ze związanymi z tyłu rękami. Jak się okazało 30-letni obywatel Ukrainy był mocno pobity. Niedługo później zatrzymano sprawcę pobicia. Jest nim 30-letni Ukrainiec.

Pobitemu udzielono pomocy i wezwano pogotowie. Według jego opisu pobił go współpracownik z firmy spedycyjnej również Ukrainiec. Zaznaczył, że nie tylko został pobity, ale dodatkowo związany i zamknięty w bagażniku dostawczego opla stojącego w okolicy Korczowej. Udało mu się wydostać i pieszo dotarł na miejsce, gdzie spotkali go pogranicznicy.

Policjanci z komisariatu w Radymnie i funkcjonariusze Straży Granicznej w Korczowej natychmiast podjęli wspólne działania, zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Patrole sprawdzały każdą informację o osobach, które mogły uczestniczyć w pobiciu. Na terenie gminy Radymno funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy. Z ustaleń wynikało, że jest to najprawdopodobniej sprawca pobicia. Mężczyzna już usłyszał zarzut pobicia i pozbawienia wolności. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Dodatkowo, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej, w ramach kontroli legalności pobytu sprawdzili czterech obywateli Ukrainy, którzy byli świadkami zdarzenia. Okazało się, że przebywali na terenie Polski niezgodnie w wcześniej deklarowanym celem. Mężczyźni w wieku od 23 do 39 lat zostali zobowiązani do powrotu na Ukrainę w terminie 30 dni oraz dostali zakaz wjazdu do Unii Europejskiej na okres 6 miesięcy. Kontrolę wszczęto również w firmie spedycyjnej, której właścicielem jest także Ukrainiec.

Komentarze
Popularne