Nowe granice okręgów wyborczych

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018 2
Jarosław został podzielony na cztery okręgi wyborcze
Jarosław został podzielony na cztery okręgi wyborcze

Konieczność ustalenia nowych okręgów przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi wywołała zamieszanie we władzach Jarosławia. Okręgi wprawdzie ustalili już w marcu, ale potem okazało się, że muszą określić je od nowa.

- W marcu tego roku Rada Miasta Jarosławia podjęła uchwałę o ustaleniu granic okręgów wyborczych, a tydzień temu Komisarz Wyborczy poinformował, że ustanowione przez radę granice okręgów zawierają błędy i trzeba je określić ponownie - informował w ubiegłym tygodniu radny Piotr Kozak.

   Zmieniony projekt uchwały przedstawił burmistrz na ostatniej sesji. Przewidywał on utworzenie w Jarosławiu trzech okręgów wyborczych. - Burmistrz połączył m.in. dzielnicę nr 4 z dzielnicą nr 7, czyli mieszkańcy Kolonii Oficerskiej głosowali by na tych samych radnych  co mieszkańcy Przedmieścia - wyjaśniał P. Kozak. Projekt burmistrza nie spodobał się znacznej części rady. - Wobec tego radni w głównej mierze z klubu PiS z wiceprzewodniczącym rady Jarosławem Pagaczem przygotowali swoją propozycję zmieniającą zamysł burmistrza - dodaje P. Kozak.

 

Rada zaproponowała cztery okręgi w mieście i taki podział przyjęła. W skład pierwszego okręgu wchodzą dzielnice nr 1 i 7. Drugi to dzielnice nr 2 i 3. Dzielnice 4 i 5 tworzą trzeci okręg wyborczy. Dzielnica nr 6 tworzy czwarty okręg. W okręgach będzie wybieranych pięciu radnych. Tylko w drugim sześciu.

   Radni reprezentujący PiS podkreślają, że to ich inicjatywa pozwalająca jak najlepiej dotrzeć do mieszkańców, by mogli wybierać osoby mieszkające jak najbliżej nich.

Komentarze
Popularne