Sauna w MOPS pozostanie

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018
O los pracowników i interesantów jarosławskiego MOPS, którzy musza zmagać się z wysoką temperaturą i niewydolną wentylacja upomniał się radny Korneliusz Polit
O los pracowników i interesantów jarosławskiego MOPS, którzy musza zmagać się z wysoką temperaturą i niewydolną wentylacja upomniał się radny Korneliusz Polit

Wszystko wskazuje, że problem, z jakim zmagali się w ubiegłym roku pracownicy i interesanci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu nie zostanie rozwiązany również w tym roku. Chodzi o upały i brak odpowiedniej wentylacji dokuczające w ciepłe dni.

O los pracujących w warunkach bardziej niż cieplarnianych oraz zapewnienie, co najmniej znośnych warunków dla osób korzystających z pomocy socjalnej upominał się na ostatniej sesji Rady Miasta Jarosławia radny Korneliusz Polit. Przypominając sytuację z ubiegłego roku dopytywał się, czy miasto podjęło jakieś działania.

Władze miasta robią wszystko, co można, ale nic nie mogą. Tak można podsumować wyjaśnienia burmistrza Waldemara Palucha w sprawie upałów w MOPS. Burmistrz zaznaczył, że były i są prowadzone rozmowy z PKP, które są właścicielem budynku. Wspomniał, że ostatnio zmienił się dyrektor i rozmowy układają się już znacznie lepiej. Problem jednak pozostaje. Miasto jako najemca nie może nic robić w budynku dworca. Nawet zawiesić osłaniających kotar zewnętrznych. Sam dworzec jest jeszcze na gwarancji obejmującej całość modernizacji. Kłopot w tym, że firma, która remont przeprowadziła już nie istnieje. W ten sposób koło się zamyka. Rozmowy trwają. Na efekty trzeba poczekać. Biorąc pod uwagę załatwianie tego rodzaju spraw należy się spodziewać, że jeśli jakieś decyzje zapadną, to upały już miną.

Komentarze
Popularne