Jarosław wypadł z programu Mieszkanie Plus

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018
Radny Piotr Kozak był głównym orędownikiem wejścia Jarosławia do programu Mieszkanie Plus
Radny Piotr Kozak był głównym orędownikiem wejścia Jarosławia do programu Mieszkanie Plus

- Jarosław nie kwalifikuje się do rządowego programu Mieszkanie Plus - zakomunikował miejskim radnym wiceburmistrz miasta Wiesław Pirożek. Głównym argumentem negatywnej decyzji były niskie czynsze wynajmu mieszkań w Jarosławiu. Wynika z tego, że miasto jest za biedne, by go wspierać programem wspierającym średniozamożnych Polaków zamierzających kupić lub wynająć mieszkanie.

Jarosław, dzięki staraniom radnych, był jednym z ponad 70 polskich miast, które wyraziły zamiar przystąpienia do programu. Miasto przygotowało ankietę z wyliczeniami licząc, że znajdzie się w gronie realizujących program. Już w tegorocznym budżecie zaplanowano na jego realizację 400 tys. zł. Odpowiedź była, jak zaznaczył wiceburmistrz, lakoniczna. – Ze względu na niskie wskaźniki – informował o wykreśleniu W. Pirożek. Chodziło o koszty związane z wynajęciem mieszkania na wolnym rynku. – Tam, gdzie czynsze są niskie program jest nieopłacalny. U nas są niskie – wyjaśniał burmistrz Waldemar Paluch.

   Piotr Kozak, radny najbardziej zabiegający o wejście do programu Mieszkanie Plus, dopytywał o możliwości odwołań od decyzji oraz o uściślenie argumentów, które sprawiły, ze Jarosław trafił na margines programu, ale oprócz wcześniej przytoczonych informacji nic więcej nie uzyskał.

Komentarze
Popularne