Dobrze jest usłyszeć dobre słowo

Autor: ek 08.06.2018 Nr: 23/2018
– Lubimy pisać dużo, o wszystkim, o różnościach. Stawiamy na urozmaiconą tematykę, nie lubimy jednostajnych kawałków. Zależy nam na tym, aby każdy znalazł coś dla siebie – mówią Hans i Piłi.
– Lubimy pisać dużo, o wszystkim, o różnościach. Stawiamy na urozmaiconą tematykę, nie lubimy jednostajnych kawałków. Zależy nam na tym, aby każdy znalazł coś dla siebie – mówią Hans i Piłi.

Wyróżnia ich własny styl, łączy wspólna pasja, a efektem tego jest wspólna płyta „Ludzie z pasją”, która w ubiegłym tygodniu ukazała się w sprzedaży. Nazywają się Hans i Esce. Prace nad płytą trwały niemal trzy lata.

Płyta zawiera siedemnaście staranie dobranych i wyselekcjonowanych kawałków, z których każdy niesie wartościowe przesłanie.

– Lubimy pisać dużo, o wszystkim, o różnościach. Stawiamy na urozmaiconą tematykę, nie lubimy jednostajnych kawałków. Zależy nam na tym, aby każdy znalazł coś dla siebie – mówi Hans, a właściwie Dariusz Kłos, który muzyką pasjonuje się od lat. Dlatego na płycie znalazło się wiele imprezowych utworów, jak i typowo tematycznych.

– Z kawałka lubimy wyciągać jak najwięcej. U nas tekst musi być dopracowany. Teksty tworzymy sami, to musi być nasz własny przekaz, inaczej nie przejdzie. Byłoby to źle odebrane – wyjaśnia Piłi.

    Na płycie dominuje różnorodność gatunkowa. Wzbogacają ją artyści z różnych stron Polski, w tym Esce, czy Andrzej Winiarz, który brał niegdyś udział w „Must be the music” a także lokalni wykonawcy. Jej tytuł „Ludzie z pasją” jest nawiązaniem do różnorodnych gatunków muzycznych.

– Jeśli ktoś robi to dobrze, nieważne jaki rodzaj muzyki preferuje zawsze znajdzie u nas miejsce. Zapraszamy różnych artystów, i cieszy nas, że zostaliśmy tak mile odebrani przez okoliczne składy – mówi Hans.

 

Zmotywowali ich fani, dobre słowo ma wielką moc

Zaczynali w 1999 roku, jako „Trzy dwa” w czasach, kiedy w Jarosławiu istniały tylko 3 składy. Później tworzyli jako „Hyde Park”.

– Działaliśmy aż do 2006 roku, kiedy to nastąpił przestój. Praca zawodowa, jak i życie rodzinne sprawiły, że nasza pasja zeszła na dalszy plan. Za namową wielu osób, które nas do tego motywowały, postanowiliśmy jednak do tego wrócić. I tak w wolnym czasie bawimy się w muzykę – mówią Hans i Piłi.

   Pomaga w tym nowy sprzęt  i nowoczesne studio.

– Niedawno zrobiliśmy studio, zakupiliśmy sprzęt i będziemy działać. W chwili obecnej tworzone są utwory, na poczet kolejnej płyty. Chcemy by znalazł się na niej kawałek nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości. Powstają również mash upy. W przeciągu najbliższych dni stare numery powinny trafić do Internetu – dodają.

   Utwory znajdujące się na płycie zostały oddane ocenie fanów i spotkały się z pozytywnym odzewem społeczeństwa. Pojawiło się wiele lajków i pozytywnych komentarzy.

– Cieszymy się, że nasza muzyka tak dobrze się przyjmuje. Dzięki temu wiemy, że wielu osobom podoba się to co robimy i jest to dla nas motywacją do dalszej pracy – mówią Hans i Piłi.

   Płyta jest dostępna w Skate shopie Zdany Tylko Na Siebie przy ulicy Grunwaldzkiej 8 w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne