Kilometry dobra na Dzień Mamy

Autor: bk 08.06.2018 Nr: 23/2018
Najmłodsi wykorzystali swoje talenty aktorskie i wokalne, aby pokazać mamom, jak bardzo je kochają.
Najmłodsi wykorzystali swoje talenty aktorskie i wokalne, aby pokazać mamom, jak bardzo je kochają.

Piosenki, wierszyki i występy z okazji Dnia Mamy połączono w Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy z gminnym podsumowaniem akcji Kilometry Dobra, jaka prowadzona była od marca do końca maja.

– 26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – mówili uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy do swoich mam zgromadzonych podczas środowego (30 maja) spotkania z okazji Dnia Mamy. W przygotowanym na tę okazję programie artystycznym przekazywali najserdeczniejsze życzenia i zapewniali, że mamy to najważniejsze osoby w ich życiu.

   Do życzeń przyłączył się Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica, który życzył wszystkim mamom wiele zdrowia, wytrwałości i pociechy ze swoich dzieci.

   Wójt wraz z Elżbietą Rusinko, dyrektor szkoły dziękowali również wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznej akcji Kilometry Dobra, która po raz kolejny miała miejsce na naszym terenie.

   Pani dyrektor podkreślała, że w akcję włączyło się kilkudziesięciu młodych wolontariuszy, którzy kwestowali na rzecz Kilometrów Dobra, a także organizacje i instytucje, które chętnie wsparły inicjatywę.

– Chcemy pokazać, że dobro można zmierzyć i warto się nim dzielić – podkreślała E. Rusinko. Informując przy tym, że aktualnie na koncie jarosławskiej koalicji Kilometrów Dobra zebrano ok. 36 tys. zł. A dzięki tym środkom w Roźwienicy powstanie sala terapeutyczna dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Komentarze
Popularne