Święto najmłodszych

Autor: bk 08.06.2018 Nr: 23/2018
Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych ciekawe gry i zabawy.
Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych ciekawe gry i zabawy.

Burmistrz Miasta Jarosławia zaprosił wszystkie dzieci na miejski Dzień Dziecka, który odbył się w niedzielę, 3 czerwca na jarosławskim Rynku. Na najmłodszych czekało wesołe miesteczko i liczne gry, zabawy i występy. Dzieciom sprzyjała także pogoda, dzięki której mogły one beztrosko spędzić popołudnie.

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia wraz z Centrum Kultury i Promocji, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Miejskim Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną i innymi miejskimi instytucjami zaprosił najmłodszych na dzień pełen atrakcji. Nie zabrakło wspólnych zabaw i gier, dla najmłodszych przygotowano konkursy i wesołe miasteczko, z którego dzieci korzystać mogły bezpłatnie. Podczas imprezy rozpoczęła się także akcja ekologiczna "Czysty Jarosław".

   Spotkanie na Rynku było także okazją do podsumowania prowadzonej przez ostatnie trzy miesiące na naszym terenie akcji Kilometry Dobra. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję dziękowała Anna Karczewska, prezes jarosławskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Towarzystwo wraz z trzema innymi organizacjami (Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji i Kultury Gminy Roźwienica) tworzyło koalicję Jarosławskie Kilometrów Dobra. Łącznie dzięki wydarzeniom i zbiórkom w ramach akcji udało się zebrać ponad 45 tys. zł, które posłużą wyposażeniu sali terapeutycznej, a także organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych promujących zdrowy styl życia; X Międzynarodowego Festiwalu Kultury Kresowej; letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz pomocy rodzicom w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Komentarze
Popularne
Komentowane