Aż milion złotych w budżecie obywatelskim

Autor: Erka 08.06.2018 Nr: 23/2018
– Miasto się obudziło, dlatego dajemy mieszkańcom większe możliwości przy decydowaniu o inwestycjach – mówi burmistrz Jarosławia
– Miasto się obudziło, dlatego dajemy mieszkańcom większe możliwości przy decydowaniu o inwestycjach – mówi burmistrz Jarosławia

Duże zainteresowanie ubiegłoroczną edycją budżetu obywatelskiego przełożyło się na kwotę przeznaczoną do podziału w tym roku. - Tegoroczna edycja jest rekordowa. Na budżet obywatelski przeznaczamy milion zł – mówił burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch na zorganizowanym w ubiegłym tygodniu spotkaniu w sprawie budżetu partycypacyjnego miasta.

Burmistrz przypomniał, że w ubiegłym roku na projekty obywatelskie oddano około 16,5 tysiąca głosów. – To rekord w skali Podkarpacia – zaznaczył.

   Projekty w budżecie obywatelskim są podzielone na trzy kategorie. Dwie inwestycyjne oraz grupę tzw. miękkich działań, czyli dotyczących organizacji imprez, uroczystości i innych wydarzeń o charakterze kulturalnym i społecznym. Na inwestycyjne zamierzenia przeznaczono pulę 850 tys. zł, w tym 550 tys. zł na projekty od 40 do 150 tys. zł i 300 tys. zł na projekty zamykające się między 10 tys. a 40 tys. zł. Na działania miękkie zaplanowano 150 tys. zł. Wartość projektu w tej grupie nie może przekroczyć 10 tys. zł.

   Propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy, grupy mieszkańców oraz organizacje mające swoją siedzibę w Jarosławiu lub działające na rzecz jarosławian.

   Wnioski można zgłaszać od 7 do 27 czerwca. Dwa dni później zostanie ogłoszona lista wszystkich projektów, jakie do ratusza wpłynęły. Ich weryfikacja potrwa do 4 września. Lista zadań, jakie przejdą weryfikacyjne sito, zostanie ogłoszona 7 września. Od następnego dnia ruszy głosowanie. Po dwudziestu dniach głosowanie się zakończy, a po dwóch tygodniach liczenia zostaną ogłoszone wyniki. Szczegółowe informacje można znaleźć m.in. na internetowej stronie miasta.

   - W tamtym roku było 750 tys. zł. Teraz kwota jest wyższa, bo widać ogromne zaangażowanie mieszkańców.  Staramy się realizować inwestycje dla mieszkańców, więc to oni powinni mieć najwięcej do powiedzenia – podsumowuje Waldemar Paluch.

 

Komentarze
Popularne