Srebrni reprezentanci SMS Jarosław

Autor: ts 08.06.2018 Nr: 23/2018
Srebrni reprezentanci SMS Jarosław

TENIS STOŁOWY: Dawid Jadam, Szymon Brud oraz Dawid Szczygieł zdobyli srebrne krążki w rywalizacji szkół w tenisie stołowym. Cała trójka reprezentuje SMS Jarosław.


 Najlepszych uczniów grających w tenisa stołowego w tym roku gościła Rawa Mazowiecka. Zawodnicy SMS-u Jarosław przez eliminacje grupowe przeszli jak burza wygrywając wszystkie cztery spotkania gładko, po 3:0. - Na początku turnieju wprowadziłem rotację. Cały czas grał Dawid Jadam, a jego partnerami byli Szymon Brud albo Dawid Szczygieł. Dopiero potem cały czas grał duet: Jadam – Brud – mówi trener Konrad Zieliński. W ćwierćfinale nasi zawodnicy ograli szkołę z Limanowej, w półfinale gospodarzy czyli uczniów z Rawy Mazowieckiej, a w finale przegrali 1:3 z Drzonkowem.

 

Zupełnie w innej części kraju rywalizowała uczennica SMS-u, Anna Brzyska. Pingpongistka, jako reprezentantka Polski, wystartowała w Polish Junior & Cadet Open we Władysławowie. Miała okazję zbierać cenne doświadczenie od topowych zawodników z Europy i Azji. - Szkoda szczególnie spotkania z Chinką Li Yuqi. Po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku Ania przegrała 1:3, ale mecz nie układał się po myśli Azjatki. To nasza  zawodniczka prowadziła 1-0 w setach i   10-9 w drugim secie – opowiada trener Mateusz Czernik. Brzyska w grze podwójnej z Zuzanną Wielgos dotarła do 1/16 finału, w grze pojedynczej odpadła w 1. rundzie turnieju głównego a w rywalizacji drużynowej nie wyszła z grupy.

 

 

 

 

Komentarze