Pokaz siły rolnictwa

Autor: bk 15.06.2018 Nr: 24/2018
Pokaz siły rolnictwa

Około stu wystawców i tysiące odwiedzających zgromadziło się na terenie Agro-Targów Wschód, które odbyły się w ubiegły weekend w Skołoszowie. Podczas imprezy podziawiać można było najnowocześniejszy sprzęt rolniczy i okołorolniczy, zasięgnąć opinii ekspertów, obejrzeć zabytkowe pojazdy i maszyny, a także świetnie spędzić czas na jednym z największych wydarzeń tego typu w tej części Europy.

Rolnicza Europa zgromadziła się w ubiegłym tygodniu (9-10 czerwca) w Gminie Radymno. Na terenach Skołoszowa, połozonych w okolicach zjazdu z autostrady łączącej wschód z zachodem odbyły się drugie Agro-Targi Wschód. Międzynarodowa impreza przyciągnęła producentów maszyn i sprzętu rolniczego, nowoczesnych środków ochrony roślin, a także przedsiębiorców wspierających rolnictwo swoją ofertą usług.

   Na terenie targów zobaczyć można było najnowsze i największe maszyny rolnicze, pokazy ich działania podczas pracy. Można było także skosztować wyrobów rolników i hodowców z naszego terenu.

   Impreza, której organizatorem jest Sawa Expo to także miejsce rozmów i syminariów o problemach oraz atutach i możliwościach polskiego rolnictwa, podczas których usłyszeć można było cenne uwagi specjalistów z instytucji i uczelni rolniczych, a także przedstawicieli polskich i ukraińskich rolników.

   Wydarzenie objęte zostało patronatem marszałka sejmu, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, marszałka i wojewody podkarpackiego, a także rektora uniwersytetu rzeszowskiego oraz samorządów: Powiatu Jarosławskiego oraz Miasta Przemyśla.

 

Komentarze
Popularne