Czytali patriotyczne wiersze

Autor: 15.06.2018 Nr: 24/2018
Czytali patriotyczne wiersze

„Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł biały...” – któż nie zna na pamięć tego sztandarowego wiersza piewcy polskości i poety małych Polaków, Władysława Bełzy. Ten i inne jego wiersze towarzyszyły uczestnikom obchodów XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej w Ubieszynie 5 czerwca, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Czytanie łączy”.

W Ubieszynie w ramach akcji czytają od kilku lat. I nie tylko wtedy. W miejscowej szkole wypożyczyć i przeczytać książkę, to nie przykry obowiązek, a coś zupełnie naturalnego, co sprawia wielką radość. Z okazji Tygodnia Czytania, gospodarze i zaproszeni goście czytali najmłodszym „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, zawierający zbiór utworów o tematyce religijno-patriotycznej, mówiący o tym, jak kochać Polskę i czuć się Polakiem.

Wśród czytających znaleźli się: dyrektor GBP w Tryńczy Marzena Rydzik, dyrektor MBP w Przeworsku Henryk Prochowski, dyrektor szkoły Jadwiga Gwóźdź i nauczyciele: Marta Pawełek, Grażyna Mazurek, Edyta Groch, Agata Wróbel, Joanna Kluz, Iwona Dąbek, Anna Walkiewicz, Józef Nowosielski i Elżbieta Rydzik-Korzeniowska, a także Wioletta Żak – redaktor „Gazety Jarosławskiej”. Za to zaproszenie, które otrzymujemy niezmiennie od kilku już lat, szczególnie dziękujemy!

   Tego dnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”, w którym pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Górak, jednakże wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, otrzymali nagrody.

 

Komentarze