Złoto i srebro Jadama

Autor: ts 15.06.2018 Nr: 24/2018

TENIS STOŁOWY:  Dawid Jadam, młody zawodnik jarosławskiego Kolpinga zakończył Mistrzostwa Polski Żaków, które odbywały się w Kraśniku z dwoma medalami.

Mistrzostwo Polski Dawid Jadam wywalczył w grze podwójnej. Srebrny medal dołożył w singlu. W grze podwójnej razem z Marcelem Błaszczykiem był murowanym faworytem do triumfu. – Chłopcy sprostali oczekiwaniom, w finale pokonali Rafała Formelę i Samuela Michnę 3:0 – mówi Kamil Dziukiewicz menedżer Kolpinga Jarosław. Trochę mniej szczęścia nasz zawodnik miał w singlu. Tutaj do finału wygrywał niezwykle łatwo, pewnie i efektownie. W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzył się ze swoim kolegą deblowym Marcelem Błaszczykiem i zarazem turniejową „jedynką”. Górą był jednak pingpongista z Rawy Mazowieckiej, który wygrał 3:0. – Spotkali się zdecydowanie najlepsi zawodnicy w Polsce. O wyniku zdecydowały detale i dyspozycja dnia – podkreśla menedżer Kolpinga Jarosław, Kamil Dziukiewicz. Pierwszy raz Mistrzostwa Polski osobiście otworzył Wiceminister Sportu u Turystyki, Jarosław Stawiarski, a puchary wręczała legenda naszego tenisa stołowego - Leszek Kucharski. Wśród chłopców w Kraśniku wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który był 33 oraz Dagmara Kłak, która zajęła 17. miejsce, Kinga Hawro plasująca się na  33 miejscu i Natalia Maciałek – kończąca zawody na 41 miejscu.