Załatwiają się w choinkach. Gdzie do WC?

Autor: 22.06.2018 Nr: 25/2018
W centrum miasta można skorzystać z toalety znajdującej się przy parkingu MOK.
W centrum miasta można skorzystać z toalety znajdującej się przy parkingu MOK.

– W centrum miasta brakuje publicznych toalet – zaalarmował na ostatniej sesji przewodniczący Zarządu Osiedla nr 3 w Przeworsku Andrzej Gaweł. – Mimo monitoringu, ludzie załatwiają swoje potrzeby w choinkach rosnących przy głównej ulicy. Ciężko komuś narzucić, by „zrobił swoje” we właściwym miejscu. Czy da się rozwiązać ten problem? – pytał.

Problem wciąż jest aktualny i dla mieszkańców miasta, przyjezdnych i turystów. Publiczne szalety znajdują się w Rynku, ale gdy potrzeba przyciśnie, można nie zdążyć. A w okolicy dworca PKS i MOK-u zwykle ludzi jest najwięcej. Nie zawsze istnieje też możliwość skorzystania z toalety w jakimś lokalu czy instytucji.

Tymczasowy TOI-TOI jest przy Miejskim Ośrodku Kultury przy parkingu, może nie każdy o tym wie. Co miesiąc płacimy za utrzymanie tej toalety. W ciągu dnia roboczego wiele osób korzysta też z toalety na parterze w budynku Urzędu Miasta i Starostwa – poinformował burmistrz Leszek Kisiel.

   Jak zauważył radny Ryszard Łuczyk, czystość TOI-TOI przy MOK-u pozostawia wiele do życzenia.

Puszki po piwie, butelki, ogólnie jest zanieczyszczona. Jeśli ktoś ma w obowiązku ją czyścić, powinien się lepiej postarać, bo czasem strach wejść – zauważył.

   Toaleta, choć jedna ogólnodostępna całodobowo, ale jest. Trzeba jeszcze wierzyć, że uwaga o jej NIEczystości dotrze do firmy będącej właścicielem.

 

Komentarze