Pszczelarskie święto w Roźwienicy

Autor: bk 22.06.2018 Nr: 25/2018
Pszczelarskie święto w Roźwienicy

Festyn rodzinny połaczony z Regionalnym Świętem Miodu odbył się pod raz kolejny w Roźwienicy. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy mogli podziwiać występy małych artystów, a także dowiedzieć się ciekawostek na temat życia niezwykle pracowitych owadów, jakimi są pszczoły.

Coroczne spotkanie mieszkańców Gminy Roźwienica oraz miłośników pszczelarstwa zorganizowali: Regionalny Związek Pszczelarzy w Jarosławiu, Tomasz Kotliński, wójt Gminy Roźwienica oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Roźwienicy.

   Na mieszkańców, którzy przybyli w niedzielne (17 czerwca) popołudnie na teren boiska sportowego w Roźwienicy czekały liczne atrakcje. Przed publicznością wystąpiły przedszkolaki, a także uczniowie jarosławskich szkół, którzy co roku gościnnie uczestniczą w roźwienickiej imprezie.

   Najmłodsi liczyć mogli nie tylko na tradycyjny dmuchany plac zabaw, ale także loterię fantową czy gry i zabawy o tematyce pszczelarskiej.

   Dodatkowo podczas pszczelarskiego święta nie mogło zabraknąć stoisk z miodem i wyrobami pszczelarskimi, które chętnie odwiedzane były przez mieszkańców. Wszyscy chętni mogli także porozmawiać z przedstawicielami pszczelarzy, na czele z Tomaszem Petrym, prezesem jarosławskiego związku.

   Wcześniej, pszczelarze spotkali się podczas Mszy św., której przewodniczył bp Edward Białogłowski.

Komentarze