Świętowali ze św. Franciszkiem

Autor: ek 22.06.2018 Nr: 25/2018
Świętowali ze św. Franciszkiem
Fot. UM

W sobotę, 9 czerwca już po raz dziesiąty w ogrodach oo. Franciszkanów odbył się „Piknik ze św. Franciszkiem” zorganizowany przez grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 11 oraz rodziców.

Wydarzenie otworzyła Ewa Leniar, dyrektor SP 11 oraz o. Florencjusz Szewc, proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Jarosławiu.

   Na uczestników tego wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Najmłodsi chętnie brali udział w prowadzonych warsztatach i konkursach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki motorami z pasjonatami ze Stowarzyszenia Motor Bike Drivers Team Jarosław, które przyciągały nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nie brakowało również gier zespołowych, tj. siatkówka, badminton czy przeciąganie liny. Nagrody czekały także na osoby, które wykazały się podstawową znajomością wiedzy bankowej. Nieodłącznym elementem dobrej zabawy były również dmuchane zjeżdżalnie.

   Na uczestników spotkania pochłoniętych nadmiarem wrażeń czekały także smakowite przekąski przygotowane przez rodziców, które w mgnieniu oka znikały ze stołów. Za zapewnienie ochłody w upalny dzień odpowiedzialni byli lokalni strażacy, którzy zapewnili uczestnikom tego wydarzenia rześką ochłodę. Zwieńczeniem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszą pracę plastyczną związaną z postacią św. Franciszka.

 

Komentarze