Będą scalenia w Jankowicach, Rzeplinie i Boratynie

Autor: Erka 22.06.2018 Nr: 25/2018
Rolników z Jankowic, Rzeplina i Boratyna czekają scalenia, czyli łączenie gruntów i normowanie ich stanu prawnego
Rolników z Jankowic, Rzeplina i Boratyna czekają scalenia, czyli łączenie gruntów i normowanie ich stanu prawnego

Około 20 mln zł przeznaczono na scalenia gruntów w powiecie jarosławskim. W tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego podpisał 5 umów na wykonanie tych prac. Trzy obejmują miejscowości powiatu jarosławskiego. Kolejne dwie dotyczą powiatu przemyskiego i rzeszowskiego.

Kolejna transza na scalenia stawia powiat jarosławski w gronie samorządów, które uzyskały największe fundusze w skali kraju na tego rodzaju prace. W tej kadencji samorządowej powiat uzyskał już blisko 34 mln zł przy pierwszym naborze prowadzonym w 2016 r.

- Pieniądze zostały rozdysponowane na dwa zadania "Scalanie gruntów położonych w obszarze miasta Pruchnik" oraz „Scalanie gruntów położonych w obszarze wsi Jodłówka, gm. Pruchnik".  Łącznie na scalenia gruntów w powiecie jarosławskim w ostatnich dwóch latach trafiło zatem bez mała 54 mln złotych. Uzyskane pieniądze powiaty, jako beneficjenci unijnych środków na scalenia, będą mogły wykorzystać zarówno na prace scaleniowe jak i na zagospodarowanie poscaleniowe - wyjaśnia starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

Komentarze
Popularne
Komentowane