Na ludową nutę

Na ludową nutę

Już po raz ósmy najlepsze kapele z regionu zawitały do Pawłosiowa, aby pokazać swój dorobek artystyczny, a tym samym sprawić wielką radość licznie zgromadzonej publiczności. Wydarzenie, jak co roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W niedzielę 17 czerwca w Pawłosiowie odbył się VIII Regionalny Przegląd Kapel Ludowych. Wzięło w nim udział dziewięć kapel z całego regionu. Nie brakowało również występów solowych. W przeglądzie wystąpili: Kapela Młodzieżowa z Albigowej, Kapela „Przewrotniacy” z Przewrotnego pow. rzeszowski, Kapela „Trzcinioki” z Trzcinicy pow. jasielski, Kapela z Gniewczyny Trynieckiej, Kapela „Gacoki” z Gaci Przeworskiej, Kapela „Pogórzanie” z Harty koło Dynowa, Kapela „Jodłowianie” z Jodłowej pow. dębicki, Kapela „Dynowianie” z Dynowa i Kapela „Swojaki” z Pawłosiowa. Jury przeglądu stanęło przed trudnym zadaniem oceniając występy. Każda kapela zasługiwała na uwagę i budziła zainteresowanie widzów. Pierwsze miejsce przyznano „Trzciniokom”. Tuż za nimi znaleźli się „Przewrotniacy”. Trzecie miejsce zdobyli „Pogórzanie”. Pozostałe kapele otrzymały wyróżnienie. Nagrodzono również solistów. Pierwsze miejsce zdobył Henryk Marszał z Przewrotnego, tuż za nim znaleźli się skrzypek Eugeniusz Kopera z Brzeźnicy i Stanisław Porębny z Gniewczyny Łańcuckiej.

   - Myślę, że wielu z uczestników dzisiejszego spotkania, przez moment dzięki tej ludowej nutce zapomniało o troskach i trudach dnia codziennego i bardzo mile, przy wspaniałej atmosferze i równie cudownej pogodzie spędzili niedzielne popołudnie – mówił Mariusz Reń, Wójt Gminy Pawłosiów. - Chciałbym bardzo, aby kolejny już dziewiąty przegląd zgromadził również taką liczbę kapel i tak wspaniałą publiczność. Mam nadzieję, że dotrwamy do dziesiątego przeglądu, który będzie jubileuszowy, a co za tym idzie zupełnie wyjątkowy – dodawał wójt. Po zakończonym przeglądzie odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Metro”.

Organizatorami przeglądu byli Wójt Gminy Pawłosiów i Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie przy współpracy Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Patronatem honorowym objął wydarzenie Starosta Powiatu Jarosławskiego

Komentarze
Popularne
Komentowane