Modernizacja ul. Elektrownianej po wyborach

Autor: Erka 22.06.2018 Nr: 25/2018
Grażyna Prząda poprosiła o informacje ważne dla użytkowników ul. Elektrownianej i dla mieszkających przy niej. Poparli ja inni. Burmistrz wyjaśniał. Rada uznała, że sprawę trzeba przemyśleć
Grażyna Prząda poprosiła o informacje ważne dla użytkowników ul. Elektrownianej i dla mieszkających przy niej. Poparli ja inni. Burmistrz wyjaśniał. Rada uznała, że sprawę trzeba przemyśleć

Mieszkańcy zabiegają o remont ul. Elektrownianej od lat. Za każdym razem kończyło się na zapewnieniach. Dyskusja o pracach na ul. Elektrownianej m.in. o nakazanym wyrokiem sądu odwodnieniu jej części, powróciła ponownie razem z propozycją burmistrza Jarosławia o obcięciu przeznaczonych na ten cel pieniędzy. Kwota 150 tys. zł z zaplanowanych 780 tys. zł na przebudowę ma trafić na remont piwnic ratusza i prace przy Bramie Krakowskiej.

Rada miała przychylić się do planu burmistrza na sesji nadzwyczajnej zwołanej w poniedziałek, 11 czerwca. Dyskusję rozpoczęła radna Grażyna Prząda. Poprosiła wiceburmistrza Wiesława Pirożka, zastępującego nieobecnego burmistrza Waldemara Palucha, o przedstawienie planów dotyczących przebudowy ulicy oraz terminów wykonania. Chodziło jej o ważne dla mieszkańców informacje pozwalające określić zakres prac. Zastępca burmistrza wyjaśniał, że obecnie trwają uzgodnienia. Gotowy projekt będzie końcem października i wtedy można rozpoczynać prace, które z konieczności będą rozłożone na kolejne lata. Mówił też o zakresie planowanych prac. Wyjaśnienia W. Pirożka nie przekonały radnych. Rozgorzała dyskusja, której efektem było przerwanie sesji i przełożenie dalszej części na poniedziałek, 18 czerwca. Zdecydowano, że wcześniej zbierze się komisja gospodarki i rozwoju miasta, by projekt zaopiniować.

   Komisja zebrała się w piątek, 15 czerwca. Pojawiło się też kilkunastu mieszkańców zainteresowanych przebudową ulicy. - Nas nie interesuje ile to będzie kosztować. Chcemy tylko wiedzieć, co i kiedy zostanie zrobione - zaznaczył zaraz na wstępie jeden z mieszkańców.  Wiceburmistrz wyjaśnił co i kiedy zamierzają zrobić. Mieszkańcy plany miasta przyjęli. - Po co te dywagacje, skoro problemu nie ma - zastanawiał się jeden z uczestników posiedzenia. Chodziło mu o to, że korzystający z tej ulicy, czyli najbardziej zainteresowani godzą się z zaproponowanym zakresem i terminami prac. Radni z komisji orzekli jednak, że sprawę należy przemyśleć i zdecydowali, iż spotkają się ponownie tuż przed drugą częścią sesji nadzwyczajnej.

   Decyzja w sprawie przeniesienia 150 tys. powinna zapaść w poniedziałek, 18 czerwca, po godz. 14. Ze względu na cykl wydawniczy Gazety Jarosławskiej nie możemy jej przekazać w tym numerze.

Komentarze