Deszczowe Dni Radawy

Autor: ek 29.06.2018 Nr: 26/2018
Jedną z atrakcji był występ zespołu Manchester
Jedną z atrakcji był występ zespołu Manchester

To były dwa dni dobrej zabawy, której nie przeszkodził nawet deszcz. Tłumy uczestników zgromadziły się w miniony weekend na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie, by wspólnie świętować dni Radawy.

Dni Radawy już na dobre wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Wiązownica. Program obchodów podobnie jak w latach ubiegłych obfitował mnóstwem wydarzeń.

   W sobotni wieczór tradycyjnie jak co roku odbył się Obrzęd Nocy Świętojańskiej, który poprzedził Otwarty Turniej Piłki Plażowej kobiet. Na scenie wystąpili Hetmańscy Sarmaci, a Teatr Jednej Miny zaprezentował pokaz ognia. Wieczór uświetnił pokaz laserów Visual Sensation oraz dyskoteka pod gwiazdami.

   Wiele ciekawych wydarzeń, odbyło się również drugiego dnia. Niedzielne świętowanie rozpoczęły zmagania mężczyzn w Otwartym Turniej Piłki Plażowej. Wieczorem na radawskiej scenie zaprezentował się zespół Manchester. Organizatorzy tego przedsięwzięcia zadbali również o fanów piłki nożnej. Dużą dawkę emocji dostarczyły zmagania biało-czerwonych z Kolumbią, które można było obejrzeć w specjalnie wydzielonej strefie kibica. Późnym wieczorem przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Patrycja Markowska.

   Nie ulega wątpliwości, że Radawa jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na terenie naszego powiatu. Świadczy o tym chociażby milionowy bilet, który został sprzedany podczas Dni Radawy. Otrzymał go Wojciech Wywrót, mieszkaniec Szówska. Mężczyzna wraz z rodziną otrzymał z rąk Mariana Ryznara, wójta Gminy Wiązownica darmowy bilet wstępu na wszystkie imprezy odbywające się w tym sezonie na terenie GOWiR-u.

Komentarze