Niepełnosprawny tu nie zaparkuje

Autor: 29.06.2018 Nr: 26/2018 1
– Pod siedzibą powiatowego zespołu do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych – zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Dostaliśmy zapewnienie, że koperta będzie tu lada dzień.
– Pod siedzibą powiatowego zespołu do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych – zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Dostaliśmy zapewnienie, że koperta będzie tu lada dzień.

– Jak to jest, że przed budynkiem, gdzie mieści się powiatowy zespół do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca, gdzie osoba niepełnosprawna mogłaby zaparkować – skarży się mieszkaniec miasta. – To chyba obowiązek właściciela budynku, aby ono tam było. 

Pan Jan, który przedstawił nam, że z przyczyn zdrowotnych ma uprawnienia do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, zwrócił uwagę na to, że w tak strategicznym miejscu w mieście, niepełnosprawny nie ma gdzie zaparkować.

To chyba logiczne, że ono powinno tutaj być, a nie ma. Byłoby bardzo wygodnie zaparkować i pójść do urzędu, jeśli ktoś ma problemy z poruszaniem się. Ale miejsc wolnych na tym i tak niewielkim parkingu praktycznie nigdy nie ma, a ani jedno z nich nie jest zarezerwowane i przygotowane dla osób niepełnosprawnych – zauważył. – Chciałem zatrzymać się koło policji na Stepkiewicza, ale tam akurat było zajęte.  

Oczekiwanie mieszkańca jest w pełni zasadne. Zresztą, przepisy mówią jasno, że kiedy miejsc wyznaczonych na danym parkingu jest od 6 do 15, przynajmniej jedno stanowisko ma być przeznaczone na postój dla osób niepełnosprawnych. Dlaczego tego miejsca nie ma pod budynkiem przy Lwowskiej 16?

 

Podjazd jest, a koperty brak

Paradoksalnie budynek, gdzie mieści się powiatowy zespół do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności i wiele innych instytucji, ma z boku podjazd, z którego mogą korzystać osoby niepełnosprawne, ale o miejscu parkingowym... zapomniano?

Miejsca dla niepełnosprawnych nie ma dopiero od jesieni ub. roku, bo trwały tam prace termomodernizacyjne przy budynku. Wcześniej było – tłumaczy August Kogut, naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Przeworsku. –  Mieliśmy problem ze specjalistyczną, niebieską farbą, której nie dostanie się w ilościach detalicznych w każdym sklepie, a samorząd nie powoli sobie na zakup 50 litrów, aby namalować jedną kopertę. Dopiero niespełna dwa tygodnie temu udało nam się odkupić kilka litrów i na pewno „koperta” będzie – obiecał.

    W ubiegłym tygodniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne prace nie mogły zostać wykonane, ale A. Kogut obiecał, że jak tylko podłoże dobrze wyschnie, „koperta” wróci na swoje miejsce.

 

Komentarze