Niepełnosprawny tu nie zaparkuje

Autor: 29.06.2018 Nr: 26/2018 1
– Pod siedzibą powiatowego zespołu do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych – zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Dostaliśmy zapewnienie, że koperta będzie tu lada dzień.
– Pod siedzibą powiatowego zespołu do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych – zwrócił uwagę nasz Czytelnik. Dostaliśmy zapewnienie, że koperta będzie tu lada dzień.

– Jak to jest, że przed budynkiem, gdzie mieści się powiatowy zespół do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności, nie ma miejsca, gdzie osoba niepełnosprawna mogłaby zaparkować – skarży się mieszkaniec miasta. – To chyba obowiązek właściciela budynku, aby ono tam było. 

Pan Jan, który przedstawił nam, że z przyczyn zdrowotnych ma uprawnienia do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, zwrócił uwagę na to, że w tak strategicznym miejscu w mieście, niepełnosprawny nie ma gdzie zaparkować.

To chyba logiczne, że ono powinno tutaj być, a nie ma. Byłoby bardzo wygodnie zaparkować i pójść do urzędu, jeśli ktoś ma problemy z poruszaniem się. Ale miejsc wolnych na tym i tak niewielkim parkingu praktycznie nigdy nie ma, a ani jedno z nich nie jest zarezerwowane i przygotowane dla osób niepełnosprawnych – zauważył. – Chciałem zatrzymać się koło policji na Stepkiewicza, ale tam akurat było zajęte.  

Oczekiwanie mieszkańca jest w pełni zasadne. Zresztą, przepisy mówią jasno, że kiedy miejsc wyznaczonych na danym parkingu jest od 6 do 15, przynajmniej jedno stanowisko ma być przeznaczone na postój dla osób niepełnosprawnych. Dlaczego tego miejsca nie ma pod budynkiem przy Lwowskiej 16?

 

Podjazd jest, a koperty brak

Paradoksalnie budynek, gdzie mieści się powiatowy zespół do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności i wiele innych instytucji, ma z boku podjazd, z którego mogą korzystać osoby niepełnosprawne, ale o miejscu parkingowym... zapomniano?

Miejsca dla niepełnosprawnych nie ma dopiero od jesieni ub. roku, bo trwały tam prace termomodernizacyjne przy budynku. Wcześniej było – tłumaczy August Kogut, naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Przeworsku. –  Mieliśmy problem ze specjalistyczną, niebieską farbą, której nie dostanie się w ilościach detalicznych w każdym sklepie, a samorząd nie powoli sobie na zakup 50 litrów, aby namalować jedną kopertę. Dopiero niespełna dwa tygodnie temu udało nam się odkupić kilka litrów i na pewno „koperta” będzie – obiecał.

    W ubiegłym tygodniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne prace nie mogły zostać wykonane, ale A. Kogut obiecał, że jak tylko podłoże dobrze wyschnie, „koperta” wróci na swoje miejsce.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane
Najnowsze na Forum