Piknik pełen słońca

Piknik pełen słońca
Fot. UG

„Dziecko ponad wszystko” – pod takim hasłem odbył się w niedzielę, 17 czerwca piknik rodzinny w Ujeznej. Sprzyjająca pogoda zachęciła do udziału w wydarzeniu całe rodziny.

Przed publicznością wystąpił Klerycki Zespół SPES, uczniowie z SP w Ujeznej ze spektaklem pt. „Kopciuszek”, jak również tancerze ze Szkoły Tańca Towarzyskiego „System Dance” z Przeworska. Zainteresowanie wzbudziły pokazy karate KYOKUSHIN, pokazy tresury psów w wykonaniu BerMal Team oraz występy grupy cyrkowej FOCUS, która zabawiała gości sztuczkami. Uczennice ZSZ z Przeworska zaprezentowały sztukę orgiami oraz dekorowania owoców i warzyw. Atrakcją był także pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez straż pożarną z Przeworska. Nie zabrakło zabaw i konkursów z nagrodami.

   W programie znalazły się również prelekcje na tematy profilaktyczne i prawidłowych relacji w rodzinie. Ich dopełnieniem były punkty informacyjno-konsultacyjne z dyżurami specjalistów w zakresie wsparcia osób doświadczających różnorodnych życiowych sytuacji kryzysowych. Piknik zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem SILENCE.

   Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Mam tę moc”, współfinansowanego z budżetu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Szkoła Podstawowa w Ujeznej oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeworsku.

Komentarze