Rogatki opuszczają się nagle, bez ostrzeżenia

Autor: 29.06.2018 Nr: 26/2018
Rogatka opuszczająca się bez ostrzeżenia nieraz zaskoczyła tutaj kierowców, dlatego mieszkańcy apelują o sygnalizację.
Rogatka opuszczająca się bez ostrzeżenia nieraz zaskoczyła tutaj kierowców, dlatego mieszkańcy apelują o sygnalizację.

Przy wjeździe na torowisko przy ul. gen. Antoniego Chruściela w Przeworsku trzeba być uważnym, bo rogatki zamykają się tutaj bardzo często i bez najmniejszego ostrzeżenia. Mieszkańcy apelują, by coś z tym zrobić.

Na ulicy gen. Antoniego Chruściela na bardzo uczęszczanym przejeździe kolejowym rogatki działają bez zarzutu. Opuszczane sygnalizują, że nadjeżdża pociąg. Ów moment opuszczania nie jest jednak poprzedzony żadnym innym sygnałem, tylko dzieje się tu i teraz.

Nie widać często tego momentu, trzeba być ostrożnym – mówiła na majowej sesji Maria Krupa, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 10 w Przeworsku. – Zdarzyło się nawet nie raz, że opuszczana rogatka uszkodziła auto. Trzeba by założyć jakąś sygnalizację, może świetlną, bo dźwiękowa na dłuższą metę mogłaby być uciążliwa dla mieszkających najbliżej. Funkcjonuje to na osiedlach w różnych miastach i po różnych miejscowościach. Chodzi nam tylko o względy bezpieczeństwa.

Samochody często zostają też „uwięzione” pomiędzy jednymi a drugimi torami. Dlatego by nie doszło od sytuacji, kiedy pojazd nie może ani ruszyć do przodu – bo stoi już tam inny bez prawa ruchu, ani się cofnąć – bo oczekują następni, ostrożność w tym miejscu jest nader potrzebna.

   O problemie dyskutowali wcześniej na spotkaniu mieszkańcy tegoż osiedla. Ruch rzeczywiście jest tutaj spory. Ulica stanowi główny i najkrótszy dojazd do miasta dla mieszkańców Chałupek czy nawet Jagiełły. Aby dostać się na drugą stronę, często stoją w korkach.

Burmistrz Leszek Kisiel obiecał, że wystąpi ze stosownym wnioskiem do PKP, by sygnalizacja została zamontowana.

 

Komentarze