Najzdolniejsi w gminie

Autor: 29.06.2018 Nr: 26/2018
Ponad 100 uczniów z gm. Tryńcza otrzymało w tym roku stypendia.
Ponad 100 uczniów z gm. Tryńcza otrzymało w tym roku stypendia.

Średnia z wyników w nauce na piątkę i nienaganne zachowanie w szkole. To warunek do otrzymania stypendium dla uczniów w gminie Tryńcza. Spełniła go w ostatnim roku szkolnym rekordowa liczba uczniów. Dostali za to nagrody finansowe i pamiątkowe dyplomy.

Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 20 czerwca w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy.

Kwoty stypendiów może nie są zbyt duże, ale są motywacją dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum do podnoszenia swojej wiedzy. Co roku coraz więcej uczniów spełnia postawione kryteria – zaznacza wójt Ryszard Jędruch, dumny z ilości wręczonych stypendiów. Te łącznie otrzymało aż 116 uczniów.

   Ich uroczystego wręczenia dokonali wójt R. Jedruch, przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Sportu Teofil Jakubiec, przewodniczący Rady Gminy Tryńcza Stanisław Wielgos, dyrektor biura poselskiego Anny Schmidt-Rodziewicz Mirosław Hajnosz oraz dyrektorzy poszczególnych szkół – Barbara Tytuła, Elżbieta Kubrak, Jadwiga Gwóźdź, Andrzej Swatek i Andrzej Ruchała.

Część artystyczną podczas rozdania stypendiów zaprezentowali uczniowie SP w Tryńczy.

   W związku ze złożeniem rezygnacji ze stanowisk wójt podziękował za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju oświaty dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewczynie Łańcuckiej B. Tytule oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Gorzycach A. Swatkowi.

 

Martyna najzdolniejszą uczennicą w gminie

Uczennica 4 klasy SP w Gniewczynie Łańcuckiej Martyna Niemiec osiągnęła w tym roku najwyższą średnią ocen w całej gminie – aż 5,9!

Tylko z w-fu mam piątkę, reszta szóstki. Wszystko przez skręconą stopę, która nie pozwalała mi ćwiczyć przez 3 miesiące. Ale piątka też jest dobrą oceną – podkreśla jedenastolatka.

Uwielbia się uczyć, matematyka i historia to jej ulubione przedmioty, ale swoją przyszłość chciałaby związać ze śpiewem. Marzy jej się duża scena. Martynie i pozostałym wyróżnionym uczniom gratulujemy osiągniętych wyników w nauce i sumiennego wypełniania obowiązków uczniowskich.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane