Ogólnopolski Turniej Tańca

Autor: ek 29.06.2018 Nr: 26/2018
W turnieju uczestniczyło ponad 120 par.
W turnieju uczestniczyło ponad 120 par.

W niedzielę, 24 czerwca odbył się XXI Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Jarosław 2018”.

Zmagania uczestników przybyłych  z różnych stron Polski można było śledzić w trzech turniejach, w których zaprezentowało się ponad 120 par. Zawodnicy przybyli m. in. z Rzeszowa, Wrocławia, Białegostoku, Lublina, Krakowa, Tarnowa, Krosna, Warszawy oraz z wielu innych miejscowości.

   Uczestnicy wykonywali tańce latynoamerykańskie oraz tańce standardowe. Jury oceniając uczestników turnieju brało pod uwagę walory artystyczne tancerzy, płynność ruchu, muzykalność, zdolności ruchowe, opanowanie figur oraz techniki taneczne. W turnieju uczestniczyli również wychowankowie jarosławskiej Szkoły Tańca „Takt” którzy zaprezentowali się znakomicie. Wysokie miejsca w rundzie porannej zdobyli: Michał Potoczny i Hania Dobosz, Karol Kłak i Dagmara Kłak, Wiktor Drabik i Gabrysia Landa oraz Blanka Biały i Marysia Żebrowska. W rundzie popołudniowej I miejsce w stylu standardowym zajęli: Marcel Majcher i Maryla Szałaj. II miejsce w stylu latynoamerykańskim również zdobył Marcel Majcher i Maryla Szałaj oraz Kacper Stadnik i Oliwia Sabat. Z kolei III miejsce w stylu latynoamerykańskim otrzymał Szymon Michałowski i Weronika Głowacka.

   Organizatorem tego przedsięwzięcia od lat jest Szkoła Tańca Towarzyskiego „Takt”, prowadzona przez Marzenę Przytocką. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jarosławia.

 

Komentarze