Najlepszy sezon w historii

Autor: ts 29.06.2018 Nr: 26/2018
Najlepszy sezon w historii

TENIS STOŁOWY: Takiego sezonu w historii Kolpinga jeszcze nie było. Tenisiści stołowi z Jarosławia po raz pierwszy zdobyli drużynowe mistrzostwo Polski w LOTTO Superlidze, wywalczyli też krajowy puchar. Nikt wcześniej tej sztuki nie dokonał. To wszystko na jubileusz 20-lecia powstania klubu.


 Hou Yingchao – to nazwisko było w LOTTO Superlidze odmieniane przez wszystkie przypadki. Genialny transfer byłego reprezentanta Chin był kluczowy. Defensor wygrał wszystkie pojedynki, co dało mu fenomenalny bilans 22:0. To on okazał się liderem drużyny z krwi i kości, który nigdy nie zawiódł i pewnie prowadził PKS Kolping FRAC po tytuł mistrzowski. - Tym bardziej się cieszę, że udało nam się zatrzymać „Big Hou”. Nie można jednak powiedzieć, że nasza drużyna to tylko Yingchao. Oczywiście nie było w historii takiego zawodnika i za to osiągnięcie chapeau bas przed nim. Chińczyk może jednak wygrać tylko dwa mecze i ktoś musi dołożyć jeszcze jeden punkt - powiedział menedżer czarno-pomarańczowych, Kamil Dziukiewicz.

 

Nie tylko Hou

Wsparcie zapewnili: Patryk Zatówka, Paul Drinkhall i przede wszystkim Tomislav Pucar. 22-letni Chorwat od 17. kolejki wygrał wszystkie dziewięć pojedynków. To wszystko plus wspaniała atmosfera w drużynie sprawiła, że jarosławianie cieszyli się z mistrzostwa. - Widać było, że jesteśmy jednością. Na ławce żyliśmy meczami i współpracowaliśmy ze sobą. Chińczyk także wspierał swoich młodszych kolegów i udzielał im różnych wskazówek - mówiDziukiewicz. Drużyna Kolpingu za zdobycie tytułu mistrza Polski otrzymała także wyróżnienie od władz miasta. Spotkanie z burmistrzem odbyło się w ubiegłym tygodniu.

 

Nie tylko mistrzostwo

Mistrzostwo było najważniejszym sukcesem, ale nie jedynym. Czarno-pomarańczowi wywalczyli jeszcze Puchar Polski czym na stałe zapisali się w kartach historii polskiego tenisa stołowego. Nikt wcześniej nie wywalczył dubletu, a PKS Kolping FRAC pokonał 3S Polonię Bytom 4:2 Dwa punkty zdobył Pucar, a po jednym Patryk Zatówka i Mateusz Czernik, który zastąpił w składzie nieobecnego bohatera LOTTO Superligi - Hou Yingchao. - Finał Pucharu Polski był jednocześnie pożegnaniem z naszym klubem Pucara i Zatówki, którzy przenoszą się do Niemiec. W tym miejscu chciałbym też podziękować Krzysztofowi Marcinowskiemu i Piotrowi Cyrnkowi, którzy przyczynili się do triumfu - powiedział menedżer najlepszej polskiej drużyny. Świetny sezon miały też rezerwy Kolpingu które wywalczyły awans do I ligi. – Oprócz tego nasi wychowankowie zdobywać będą bezcenne doświadczenie w II lidze żeńskiej oraz III i IV lidze – podkreślają w Kolpingu.

 

Nie tylko seniorzy

Jarosławski klub to nie tylko seniorzy. Sukcesy osiągała także młodzież. Anna Brzyska - reprezentantka Polski, mistrzyni w deblu i wicemistrzyni kraju w singlu wśród młodziczek. Dawid Jadam - wicemistrzostwo Polski żaków w grze pojedynczej i złoty medalista w deblu oraz złoty w medalista w kategorii młodzik w grze podwójnej. Szymon Brud, Dawid Szczygieł i Jadam to także srebrni medaliści Igrzysk Dzieci, a tercet Jadam, Brzyska i Brud dołożyli jeszcze srebrne krążki w finale memoriału Andrzeja Grubby w Sopocie.  – Ten sezon był dla nas wyjątkowo udany, obfitujący w wielkie wydarzenia. Przypomnę, że byliśmy również organizatorami spotkania reprezentacji Polski z Chorwacją w ramach drużynowych mistrzostw Europy. To wszystko przejdzie do historii – podsumował K. Dziukiewicz.  

 

Tabela sezonu 2017/2018

 

1

PKS KOLPING FRAC

22

52

2

KS DEKORGLASS

22

47

3

DARTOM BOGORIA

22

40

4

AZS Politechnika

22

39

5

AZS Gdańsk

22

32

6

3S Polonia Bytom

22

32

7

ZKS PALMIARNIA

22

29

8

ZOOLESZCZ GWIAZDA

22

29

9

MORLINY Ostróda

22

29

10

KS SPÓJNIA

22

28

11

Dojlidy Wschodzący Białystok

22

20

12

UKS WARTA

22

19

 

Komentarze