Dwa dni świetnej zabawy

Autor: 06.07.2018 Nr: 27/2018
Dwa dni świetnej zabawy

Bogaty program artystyczny, kolorowe stoiska i koncerty gwiazd zapewniły wiele pozytywnych emocji uczestnikom Tegorocznych Dni Gminy Tryńcza. I nawet deszcz, który od czasu do czasu dawał o sobie znać w niedzielne popołudnie, nie przeszkodził w znakomitej zabawie.

Sobota upłynęła pod znakiem rozgrywek w piłkę siatkową, plażową i tenisa ziemnego. Chętni obejrzeli pokaz fitness czy wyciskanie sztangi. Tego dnia odbył się również turniej szkółek

piłkarskich i swój debiut miała Gminna Akademia Piłkarska Tryńcza. Sobotnie rozgrywki zakończyła muzycznym akcentem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tryńczy.

   W niedzielę przed publicznością wystąpiły zespoły wokalne i taneczne – m.in. Zespół Tańca Towarzyskiego Twist z Gniewczyny Łańcuckiej, ponadto grupa akrobatyczna UKS „Akrobata” Łańcut z popisowymi układami gimnastycznymi, Orkiestra Dęta z mażoretkami z grupy „Finezja” czy zespół muzyczny Infernate. Wśród atrakcji znalazły się również pokazy karate, wystawa pojazdów zabytkowych, motocykli i samolotów modelarskich, a także wystawa w Galerii „Pod Aniołem”. Na placu obok kościoła prezentowana była z kolei wojewódzka wystawa klaczy rasy śląskiej. Dla dzieci przygotowano wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.

   Przybyłych na wieczorne koncerty fanów, oczarowała wyjątkową osobowością Anna Wyszkoni. Koncertowi, który był jednocześnie pięknym widowiskiem artystycznym, towarzyszyły wyświetlane w tle sceny zdjęcia i migawki filmowe z życia wokalistki. Legendarna IRA z Arturem Gadowskim, która nie schodzi z list przebojów od trzech dekad, zagrała z kolei przed tryniecką publicznością swoje największe hity. Było rockowo, energetycznie i bardzo klimatycznie.

   Na zakończenie obchodów Dni Gminy Tryńcza odbył się pokaz sztucznych ogni. Za wspólną, dwudniową zabawę przybyłym mieszkańcom i gościom podziękował wójt Ryszard Jędruch wraz z pracownikami Urzędu Gminy.

   Organizatorem 14. Dni Gminy Tryńcza był wójt Ryszard Jędruch i Trynieckie Centrum Kultury.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane