Piękny gest

Autor: bk 27.07.2018 Nr: 30/2018
Piękny gest

Pieniądze, które miały pomóc półtorarocznemu Stasiowi, mama zmarłego chłopca przekazała dla walczącej o zdrowie Iwony z Sośnicy. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i przez całe swoje życie toczy walkę o sprawność.

Historia małego Stasia z Chłopic, który dzielnie walczył z nieuleczalną chorobą poruszyła wiele osób. Niestety, mimo płynącego z wielu źródeł wsparcia chłopczyk nie doczekał eksperymentalnej terapi w USA, odszedł na początku czerwca. Po jego śmierci pani Iwona, mama chłopca zdecydowała, że zebrane na leczenie Stasia pieniądze przekaże innej, potrzebującej osobie.

   Kwota blisko 40 tys. zł pomoże w spełnieniu marzenia 16-letniej Iwonki z Sośnicy. Dziewczynka od urodzenia cierpi z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej. Jej dzielną walkę o odzyskanie sprawności wspiera wiele osób, do których dołączyła również mama małego Stasia.

   Dzięki leczeniu i rehabilitacji stan Iwonki poprawia się, jednak dalsze postępy wymagają kolejnych nakładów finansowych. Potrzeby marzącej o tym, aby chodzić dziewczynki liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. Przekazana przez panią Iwonę kwota znacznie zbliży nastolatkę do upragnionego celu.

   O walce, jaką toczy 16-letnia Iwonka przeczytać można m.in. na stronie Fundacji Siępomaga (siepomaga.pl/iwona-blok), za której pośrednictwem można także wspomóc leczenie dziewczynki.

Komentarze
Popularne
Komentowane