Impreza na ludowo

Autor: bk 27.07.2018 Nr: 30/2018
Impreza na ludowo
Fot. BK

XVI Jarmark Sztuki Ludowej i koncerty, których główną gwiazdą był zespół Łzy były częścią tegorocznych Dni Pruchnika. Impreza przygotowana została przez samorząd Pruchnika, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Przemyślu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

Tegoroczne Dni Pruchnika połączono z organizowanym już po raz XVI Jarmarkiem Sztuki Ludowej – Pruchnickie Sochaczki. Jak co roku, na pruchnicki Rynek oraz położone nieopodal Targowisko "Mój Rynek", przyjechali twórcy rękodzieła oraz artyści i producenci regionalnych smakołyków.

   Podczas niedzielnej (22 lipca) imprezy swoje umiejętniści zaprezentowali przedstawiciele rzemiosła. Garncarstwo, kowalstwo czy wyplatanie z wikliny stanowiły kiedyś podstawowe umiejętności, które przydawały sie w codziennym życiu, a osoby je wykonujące potrzebne były w każdej niemal miejscowości. Dziś wracają do łask, jednak najczęściej są już elementem sztuki ludowej, którą obserwować możemy przy okazji takich imprez jak Sochaczki.

   Podczas jarmarku poza pokazami umiejętności rzemieślników, a także malarzy czy rzeźbiarzy odwiedzający mieli szansę zakupu pamiątek i wytworów rękodzielniczych wszelkiego rodzaju. Nie zabrakło także produktów i potraw lokalnych, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

   Na jarmarkowej scenie zobaczyć można było kapele ludowe oraz występy lokalnych młodych artystów.

 

Dni Pruchnika

Poza atrakcjami Sochaczek podczas odbywających się w sobotę i niedzielę (21-22 lipca) Dni Pruchnika na scenie zobaczyć można było występy artystów z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, a także zespołów Rekord, Baflo oraz gwiazdy tegorocznej edycji imprezy Zespół Łzy.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane