Ponad 150 rowerków na starcie

Autor: 03.08.2018 Nr: 31/2018
Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych.
Rajd cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych.

Maluszki z gminy Przeworsk wraz z opiekunami i nieco starsze dzieciaki wzięli udział w Rajdzie Małych Rowerków, który odbył się 29 lipca w Studzianie. Była to już czwarta edycja imprezy rekreacyjno-sportowej, promującej zdrowy styl życia wśród całych rodzin.

To nie tylko wspólnie spędzony czas, ale i aktywność fizyczna, zdrowie, dobre samopoczucie i kształtowanie pozytywnych wzorców u najmłodszych – wymienia wszystkie atuty tegoż wydarzenia wójt Daniel Krawiec, który od czterech lat osobiście się angażuje, by przyciągnąć tutaj jak najwięcej rodzin. Sam często wsiada na dwa kółka, promując turystykę rowerową w gminie Przeworsk. Bo jest co zwiedzać i oglądać.

   Uczestnicy rajdu przyjechali licznie, jak nigdy dotąd. Mimo upału, ale wyposażeni w wodę, kaski i odblaski i... niezbędne dwa kółka. Dwa małe i dwa duże. Start i meta rajdu przy WDK, a trasa nie za trudna. Trzykilometrowa i sześciokilometrowa dla bardziej wytrwałych. Wszyscy dali radę. Na mecie czekały na nich upominki i poczęstunek. Wielką atrakcją było uczestnictwo w imprezie rowerowego mistrza akrobacji Krystiana Herby, pięciokrotnego rekordzisty Guinnessa. Oj, było na co popatrzeć!

   Organizatorem wydarzenia był wójt gminy Przeworsk, Gminny Ośrodek Kultury i GOPS.

Komentarze
Popularne